Капитанът на националния отбор на Ейре Роби Кийн ще може да вземе участие в квалификацията с Андора идния вторник, въпреки че получи контузия по време на вчерашния двубой на "детелините" с Армения.

Ирландците надиграха Армения като гост с 1:0 с попадение на Кийт Фейхи в 76-та минута, а малко след това Кийн напусна терена с травма.

Оказа се, че нападателят е получил контузия в коляното, но селекционерът на Ейре Джовани Трапатони увери, че тя не е сериозна.

"Реших да му дам малко почивка, тъй като той изпитваше болка в коляното. Не може да се каже дори, че това е контузия, а просто болка, но все пак реших да бъда внимателен", заяви Трапатони.

В състава на ирландците за мача с Андора ще се завърне и Пол Макшейн. Защитникът на Хъл Сити пропусна двубоя с Армения заради проблем със сухожилие.