Манчестър Юнайтед излезе поне временно на пето място във Висшата лига, след като се наложи с 1:0 над Лестър Сити като гост. Единственото попадение в двубоя на "Кинг Пауър Стейдиъм" падна в деветата минута, а негов автор стана Маркъс Рашфорд. Лошо изчистване на бранител на "лисиците" позволи на Пол Погба да отнеме топката в средата на терена и французинът веднага я подаде към Рашфорд, който очи в очи с Каспер Шмайхел нямаше как да сбърка.

До края на мача играта се затвори, което бе по вкуса на гостите и макар "лисиците" да бяха по-активният тим, те така и не намериха път към вратата на направилия пореден отличен мач Давид де Хеа. С победата Манчестър Юнайтед събра 48 точки, на две зад четвъртия Челси и на една пред шестия Арсенал, който по-късно днес гостува на Манчестър Сити. Лестър е на 11-о място с 32 пункта.