Брентфорд обърна с 2:1 Астън Вила у дома, въпреки че още в 16-ата минута се озова в ролята на догонващ. Дани Ингс изведе гостите напред в резултата, но Йоан Уиса (42) и Мадс Рьорслев (83) донесоха победата на Брентфорд. Загубата е вторра поредна за Астън Вила във Висшата лига.
Дани Ингс откри резултата в 16-ата минута, след като бе изведен на добра позиция от Бундия и с прецизен удар в далечния ъгъл направи 0:1. Бирмингамци продължиха да атакуват, но не успяха да стигнат до второ попадение, а три минути преди почивката получиха гол във вратата си след страхотен шут на Уиса от 20-ина метра.

Брентфорд Астън Вила

източник: sofascore.com

Двубоят бе равностоен през второто полувреме, но късметът се усмихна на Брентфорд. В 83-ата минута датчанинът Мадс Рьорслев донесе трите точки на домакините с дебютното си попадение в Премиър лийг.