С едноминутно мълчание в памет на загиналите при терористичните атаки в белгийската столица Брюксел започна футболната контрола в Албена между Черноморец Балчик и Солярис Москва. Руският тим, воден от легендарния футболист на Манчестър Юнайтед Андрей Канчелскис, победи с 4:0.

В 34-ата минута резултатът бе открит след автогол на Васил Тачев. Четири минути по-късно Нифтулин покачи на 2:0. След почивката Маркосов и Родин оформиха крайния резултат след попадения в 72-ата и 76-ата минута. В 86-ата балчиклии останаха с човек по-малко заради червен картон на Мирослав Начев. Съдии на срещата бяха Михаил Парушев от Варна с помощници Димо Вълчев и Красимир Атанасов.

След мача представители на националния фенклуб на Манчестър Юнайтед подариха на Андрей Канчелскис плакет и си направиха снимки за спомен със своя идол.
Следващият спаринг на Солярис е на 27 март от 16 часа на централния стадион в Албена с Черно море Варна.