ЦСКА постигна първа победа по време на подготовката си. „Армейците“ спечелиха с 2:0 срещу втория отбор на Литекс, а контролата се игра на стадион „Георги Бенковски“ в Тетевен пред около 100 зрители.

Първото по-интересно положение в мача бе в 19-та минута пред вратата на Литекс. Александър Александров направи добър пробив, навлезе в наказателното поле на Литекс, след което подаде към Костадин Хазуров, който стреля от удобно положение, но слабо и право в ръцете на вратаря на Литекс Александър Иванов.

ЦСКА спечели дузпа в 25-та минута.  Борис Галчев пусна извеждащ пас към Костадин Хазуров, който бе фаулиран от вратаря на Литекс Александър Иванов и съдията посочи бялата точка. Костадин Хазуров реализира наказателния удар, като изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Александър Иван ов.

В 28-та минута Реян Даскалов се опита да изненада Анатоли Господинов с далечен удар от фаул, но вратарят на ЦСКА внимаваше и успя да избие топката в корнер.

ЦСКА направи много сериозен пропуск в 53-та минута. Милен Кикарин центрира в наказателното поле на Литекс, след което Григор Долапчиев стреля, но много неточно в аут.

В 71-та минута Йорданов отправи изненадващ удар по посока на вратата на ЦСКА, излезлият Слави Петров нямаше как да реагира, но топката премина встрани от десния стълб на вратата.

ЦСКА отбеляза втори гол в 78-та минута, когато  след центриране от корнер в наказателното поле на Литекс се получи разбръкване, а най-съобразителен се оказа Преслав Йорданов, който отблизо вкара втория гол във вратата на ловчанлии.

Преслав Йорданов можеше да вкара втори гол в 85-та минута, но направи сериозен пропуск и вратарят на Литекс спаси удара му.

Следващата контрола на ЦСКА е на 18 юли (събота) срещу Оборище Панагюрище на стадион "Българска Армия" от 17 часа.

ЦСКА: 1. Анатоли Господинов, 16. Александър Бранеков, 4. Божидар Чорбаджийски, 12. Виктор Райчев, 3. Кирил Динчев (10' - 15. Емил Грозев), 25. Иво Иванов, 8. Борис Галчев, 24. Николай Цветков, 10. Александър Александров, 27. Радой Божилов, 17. Костадин Хазуров (30' - 14. Григор Долапчиев)

Минута по минута:

1' Начало на мача!

10' Кирил Динчев получи травма и е заменен принудително от Емил Грозев.

16' Центриране в наказателното поле на ЦСКА, където Мисов стреля с глава, но Анатоли Господинов се намеси и спаси.

19' Александър Александров направи добър пробив, навлезе в наказателното поле на Литекс, след което подаде към Костадин Хазуров, който стреля от удобно положение, но слабо и право в ръцете на вратаря на Литекс Александър Иванов.

22' Далечен удар на Мисов, но топката рикошира в крака на Грозев и попадна без проблеми в ръцете на Анатоли Господинов.

25' Дузпа за ЦСКА! Борис Галчев пусна извеждащ пас към Костадин Хазуров, който бе фаулиран от вратаря на Литекс Александър Иванов и съдията посочи бялата точка.

25' Гол за ЦСКА 1:0! Костадин Хазуров реализира наказателния удар, като изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Александър Иванов.

28' Даскалов се опита да изненада Господинов с далечен удар от фаул, но вратарят на ЦСКА внимаваше и успя да избие топката в корнер.

43' Далечен удар на Николай Цветков, но право в ръцете на Александър Иванов.

45' Даскалов получи жълт картон за нарушение срещу Иво Иванов.

Край на първото полувреме!

Начало на второто полувреме!

Съставът на ЦСКА през второто полувреме: Слави Петров, Ангел Грънчов, Божидар Чорбаджийски, Виктор Райчев, Милен Кикарин, Йордан Йорданов. Владислав Узунов, Димитър Панталеев, Павел Головодов, Радой Божилов, Григор Долапчиев (59' Преслав Йорданов)

47' Далечен удар на Владислав Узунов, който обаче не успя да намери очертанията на вратата на Литекс.

53' Кикарин центрира в наказателното поле на Литекс, след което Григор Долапчиев стреля, но много неточно в аут. Долапчиев пропусна да се разпише от чиста позиция.

71' Йорданов отправи изненадващ удар по посока на вратата на ЦСКА, излезлият Слави Петров нямаше как да реагира, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на ЦСКА.

76' Хубав далечен удар на Павел Головодов, но вратарят на Литекс се намеси и спаси.

78' Гол за ЦСКА - 2:0! След центриране от корнер в наказателното поле на Литекс се получи разбръкване, а най-съобразителен се оказа Преслав Йорданов, който отблизо вкара втория гол във вратата на ловчанлии.

85' Кикарин подаде към Йорданов, който обаче направи много сериозен пропуск и вратарят на Литекс спаси.