ЦСКА загуби с 0:1 първата си контрола от Спартак Плевен, която се игра на стадион "Георги Бенковски" в Тетевен. Двубоят се игра пред около 3 хиляди зрители.

„Армейците“ създадоха първото интересно положение в мача в 12-та минута, когато Борис Галчев подаде много добре към Димитър Панталеев, който стреля от движение от дъгата на наказателното поле на Спартак, но изпрати топката над напречната греда в аут.

Единственият гол в срещата падна в 25-та минута, когато Васил Шопов пусна отличен извеждащ пас към Стефан Христов, който остана сам срещу Стоян Колев и изпрати топката покрай него във вратата му.

В 36-та минута Борис Галчев центрира от корнер в наказателното поле на Спартак, след което Йордан Йоданов стреля с глава, но над напречната греда.

Спартак Плевен организира много добра атака в 60-та минута. Антони Иванов подаде към Цветомир Тодоров, който стреля опасно, но Анатоли Господинов плонжира и успя да избие топката в корнер.

Фенове на ЦСКА се сбиха помежду си около 67-та минута на срещата. Стигна се до сериозно меле, което малкото органи на реда, които присъстваха на стадиона се опитаха бързо да разпръснат. Сблъсъците между отделните привърженици на „армейците“ продължиха около седем минути.

Преслав Антонов можеше да вкара втори гол за Спартак Плевен в 71-та минута, но ударът му не бе достатъчно прецизен и Анатоли Господинов спаси.

В последните минути на контролата Владислав Узунов на два пъти имаше възможност да порази вратата на Спартак Плевен, но първият му удар бе отразен от стража Димитър Пантев, а вторият не успя да намери очертанията на вратата.

Следващата контрола на ЦСКА е във вторник (14 юли) срещу втория състав на Литекс. Официалното представяне на "армейците" е на 18 юли срещу Оборище Панагюрище на стадион "Българска Армия" от 17 часа.

ЦСКА: 12. Стоян Колев, 15. Ангел Грънчов, 4. Божидар Чорбаджийски, 3. Кирил Динчев, 7. Милен Кикарин, 29. Йордан Йорданов, 8. Борис Галчев, 19. Димитър Панталеев, 11. Павел Головодов, 14. Григор Долапчиев, 9. Преслав Йорданов.

Спартак Плевен: 30. Малин Орлинов, 4. Пламен Тенев, 17. Кристиян Григоров, 3. Живко Господинов, 22. Жюлиен Бенков, 10. Васил Шопов, 15. Тихомир Тодоров, 5. Ивайло Тодоров, 6. Антони Иванов, 7. Георги Пейчев, 9. Стефан Христов

Минута по минута:

1' Начало на мача!

4' Дълго извеждащо подаване към Преслав Йорданов, но той няма шанс да стигне до топката, защото Малин Орлинов излезе и я улови.

6' Първи удар в мача. Далечен удар на Григор Долапчиев, но над напречната греда в аут.

10' Центриране от фаул в наказателното поле на Спартак Плевен. Малин Орлинов излезе и улови топката.

12' Борис Галчев подаде много добре към Димитър Панталеев, който стреля от движение от дъгата на наказателното поле на Спартак, но изпрати топката над напречната греда в аут.

16' Антони Иванов центрира от фаул в наказателното поле на ЦСКА, но няколко играчи на Спартак са в положение на засада, която бе маркирана.

17' Антони Иванов стреля от фаул, но слабо и право в ръцете на Стоян Колев.

23' Милен Кикарин центрира в наказателното поле на Спартак Плевен, но Григор Долапчиев остана под топката.

25' Гол за Спартак Плевен 0:1. Васил Шопов пусна отличен извеждащ пас към Стефан Христов, който остана сам срещу Стоян Колев и изпрати топката покрай него във вратата му.

35' Борис Галчев центрира от фаул в наказателното поле на Спартак Плевен, но Малин Орлинов улови топката без никакви проблеми.

36' Борис Галчев центрира от корнер в наказателното поле на Спартак, след което Йордан Йоданов стреля с глава, но над напречната греда.

43' Ивайло Тодоров получи жълт картон за нарушение срещу Борис Галчев.

45' Григор Долапчиев получи жълт картон от съдията Никола Петров за симулация.

45' Край на първото полувреме!

46' Начало на второто полувреме!

ЦСКА играе в следния състав през второто полувреме: 1. Анатоли Господинов, 16.Александър Бранеков, 5.Емил Грозев, 3. Кирил Динчев, 21.Виктор Райчев, 25.Иво Иванов, 23.Владислав Узунов, 24.Николай Цветков, 10.Александър Александров, 27.Радой Божилов, 17.Костадин Хазуров.

53' Владислав Узунов отправи далечен удар по посока на вратата на Спартак, но стражът улови топката.

55' Станислав Георгиев стреля, след което топката се отклони в играч на ЦСКА и излезе в корнер.

58' Центриране от корнер в наказателното поле на Спартак Плевен, след което Виктор Райчев стреля с глава, но Димитър Пантев спаси.

60' Антони Иванов подаде към Цветомир Тодоров, който стреля опасно, но Анатоли Господинов плонжира и успя да избие топката в корнер.

62' Владислав Узунов центрира от фаул, топката коварно се насочи към вратата на Димитър Пантев, който се намеси в последния момент и успя да я избие. След това Иво Иванов се опита да намери Костадин Хазуров, но той бе изпреварен от защитник на Спартак, който успя да избие топката в корнер.

67' Кристиян Григоров получи жълт картон за нарушение срещу Николай Цветков.

Феновете на ЦСКА се сбиха помежду си в близост до терена, зад вратата на Анатоли Господинов.

71' Преслав Антонов излезе на много добра позиция и стреля, но Анатоли Господинов спаси.

79' Кирил Динчев центрира в наказателното поле на Спартак, след което Александър Александров стреля с глава, но в аут.

84' Владислав Узунов получи жълт картон.

89' Владислав Узунов отправи далечен удар, но Пантев спаси.

90' Владислав Узунов направи нов пропуск и не успя да намери очертанията на вратата на Спартак Плевен.