Членът на борда на директорите на ФК ЦСКА Милко Георгиев даде обширно интервю за „А група токшоу“, в което разкри доста любопитни подробности от диалога между ръководството на „армейците“ и Българския футболен съюз относно състоянието и бъдещето на клуба.

От думите на Георгиев става ясно, че комуникацията между двете страни не е била никак ползотворна като от БФС не са демонстрира желание да помогнат в трудната ситуация на ЦСКА. Един от директорите на новото дружество коментира и въпроса с невъзможното оздравяване на ПФК ЦСКА.

“Уморихме се в последните месеци да казваме едно и също и да търсим контакт с футболния съюз. Кара ни да се чувстваме пренебрегвани това, че БФС не иска да се заеме с помощ в това ЦСКА да се върне в професионалния футбол“, започна Георгиев.

„Ходих в УЕФА и се срещнах с отговорния по лицензирането господин Траверсо, който беше адски учуден защо БФС не иска да заеме позиция и да ни помогне. Отговорът ни беше, че футболният съюз не търси контакта с нас, а когато ние го търсим, ни гледат ехидно.“

Милко Георгиев обясни и каква точно е неговата позиция в ЦСКА: „На въпросната среща в хотел „Маринела“, организирана от футболния съюз, бях като представител на ПФК ЦСКА. Право на акционера е да упълномощи едно лице да го представлява. ФК ЦСКА е дъщерно дружество на ПФК ЦСКА, където във ФК ЦСКА съм член на борда на директорите.“

„Не сме входирали нищо, поради единствена причина. Смятаме, че по начина, по който футболният съюз води диалога с нас, това е безсмислено. По никакъв начин да няма движение.“

„Ние сме подготвили някои техни решения на футболния съюз, с които решения те нарушават собствените си наредби, приемайки за член на футболния съюз клубове, които не са в правото да са членове на футболния съюз.“

„Най-простият пример е Лудогорец. Юридическото лице Лудогорец е регистрирано през 2010 година, преди това лиценз за професионалния футбол получава юридическо лице с нестопанска цел и по средата на сезона изведнъж юридическото лице е Лудогорец АД. Въпросът ми към футболния съюз е как точно Лудогорец е лицензиран за УЕФА от футболния съюз и по кой начин ние да направим същото?“

„“Имаме пример с Локомотив Мездра. Договорът за непрехвърляеми права е подготвен от Борислав Попов, затова искаме да ни каже как може да стане. Ние имаме молба за членство от ФК ЦСКА, която вече година не е разгледана. Тези въпроси нямаме отговор. Другите примери – Металист Сопот и Ботев Пловдив. Юридически лица, които не са съществували, изведнъж стават членове на футболния съюз. ФК Мастер и ФК Бургас. Кой от тези варианти би бил най-удачен за нас, защото се оказва, че всеки един вариант не е удачен за нас? Естествено и Стара Загора. Господин Попов след това дава изявление, в което казва, че новото ПФК Берое е наследник на ФК Берое. Ако това не стане, ние ще си търсим правата. Доколкото аз знам и футболният съюз се лицензира, може и те да получат някакво наказание, ще видим.“

„На последната ни среща с него бяхме няколко човека. С Данаил Ганчев, който искаше да разбере какво се случва с Литекс, с адвокат Миленов и адвокат Василев. Срещата беше 25 минути общи приказки, в тези 25 минути бяхме мотани с общи приказки. Конструктивно нищо не можахме да говорим.“

„Правата може да прехвърли този, който ги е издал, футболният съюз. С адвокат Миленов бяхме на среща с Красен Кралев, той каза, че държавата ще ни подкрепя. Господин Попов ни каза, че те са отделна институция и не го интересува какво е казал господин Кралев. И каза господин Ганчев да си оправи нещата с Изпълкома.“

„Бяха приети около 12 члена нови, но ФК ЦСКА не беше приет и нямаме обяснение защо.“

„В момента ПФК ЦСКА е в процедура по несъстоятелност, която все още никой не може да каже със сигурност кога ще приключи и се получава така, че дори да подадем заявка за участие, не можем да покрием изискванията за участие в професионалния футбол. Малко е плакнене на очите това, че се помага на ЦСКА да се завърне в елита. По-скоро мислим, че се прави едно повишаване на интереса към А група.“