ЦСКА се развихри срещу Вихрен и разгроми с 5:1 един от преките си съперници в Югозападната В група пред 2500 зрители на "Българска армия". Точни за ЦСКА преди почивката бяха Александър Александров, Йордан Йорданов 10, Преслав Йорданов и Станислав Маламов 21, а Ласков в 45-ата от дузпа вкара почетно за санданчани. Момчил Цветанов направи 5:1 рез втората част.

Хубаво взаимодействие в атака за „червените“ позволи на Александър Александров да открие резултата още в 5-ата минута след асистенция на Преслав Йорданов.

След нови пет минути ЦСКА стигна и до втори гол. Борис Галчев центрира от втория пореден корнер и Йордан Йорданов с глава направи резултата 2:0.

ЦСКА продължи да спазва графика си да бележи през пет минути и в 15-ата Преслав Йорданов реализира за 3:0. Той отне топката от защитник и със силен удар направи резултата класически.

Графикът почти бе спазен и при четвъртия гол, когато Ангел Грънчов напредна отдясно и центрира ниско, а на празна врата Станислав Маламов направи резултата 4:0 в 21-ата минута.

След това ЦСКА понамали тепмото, но продължи да бъдат пълен доминатор в мача.

ЦСКА започна вихрено срещу Вихрен и през второто полувреме.

Момчил Цветанов скоро реализира петия гол за ЦСКА в 53-ата минута. А сред многото смени, които извърши Христо Янев, на терена се появи и все още едва 14-годишният Валентин Антов, който от 65-ата минута имаше честта да носи капитанската лента на „червените“.

Така ЦСКА спечели убедително четвъртата си победа в петте изиграни проверки от тима до момента. В последната си контрола ЦСКА ще срещне израелския Ашдод.

Проследихме двубоя минута по минута в Gong.bg.

ЦСКА - ВИХРЕН 5:1

Голмайстори: 1:0 Александър Александров 5, 2:0 Йордан Йорданов 10, 3:0 Преслав Йорданов, 4:0 Станислав Маламов 21, 4:1 Ласков 45-дузпа, 5:1 Момчил Цветанов 53

1 - Начало на мача

2 - Далечен удар на Александър Александров встрани от вратата на Вихрен.

5 - 1:0 за ЦСКА. Добро разиграване на ЦСКА в атака. Преслав Йорданов върна към Александър Александров и вкара.

10 - 2:0 за ЦСКА. Центриране от корнер на Борис Галчев, Йордан Йорданов с глава вкара топката в мрежата.

15 - 3:0 за ЦСКА. Преслав Йорданов отне топката от защитник на Вихрен и със силен удар направи резултата класически.

21 - 4:0 за ЦСКА. Пробив на Ангел Грънчов отдясно и центриране по земя, Станислав Маламов на празна врата вкара нов гол.

33 - ЦСКА малко понамали темпото, но продължава с лекота да доминира в мача.

34 - Удар на Йордан Йорданов изпраща топката близо до лявата греда на вратата на Вихрен.

45 - Дузпа за Вихрен! Даниел Пехливанов бе съборен в пеналта на ЦСКА.

45 - Гол за Вихрен - 4:1 и край на полувремето. Ласков бе точен от бялата точка. Стоян Колев има претенции за изпълнението на дузпата.

46 - Начало на второто полувреме.

49 - Опасен удар от фаул на Цветков, Пангев успя да избие в корнер.

53 - ЦСКА повежда с 5:1. Влезлият преди малко Момчил Цветанов реализила петия гол за "армейците".

65 - Жълт картон за Кикарин.

65 - Появилият се на терена като смяна едва 14-годишен Валентин Антов получи капитанската лента на ЦСКА от напусналия Чорбаджийски.

75 - Радой Божилов опита с прехвърлящ удар да вкара шести гол, но за малко не успя.

85 - Васил Захариев от Вихрен опита да премине покрай Анатоли Господинов, но вратарят се справи добре.

90 - Край на мача - 5:1 за ЦСКА.

ЦСКА: 12. Стоян Колев /57-Анатоли Господинов/, 4. Божидар Чорбаджийски /65-Валентин Антов/, 6. Александър Бранеков /46-Виктор Райчев/, 17. Милен Кикарин, 25. Ангел Грънчов; 8. Борис Галчев (к) /46-Николай Цветков/, 13. Йордан Йорданов /57-Иво Иванов/, 10. Александър Александров /57-Радой Божилов/, 14. Самир Аясс /52-Момчил Цветанов/, 20. Станислав Маламов /52-Владислав Узунов/, 9. Преслав Йорданов /46-Костадин Хазуров/. Ст. треньор: Христо Янев

ВИХРЕН: 12. Димитър Пангев; 19. Емил Тренков, 2. Ивайло Иванов, 18. Илиян Митрев, 4. Благой Атанасов; 10. Антонио Ласков, 6. Светослав Саватов, 11. Даниел Пехливанов, 13, Венци Стоянов, 14. Илиян Панчев; 9. Георги Владимиров. Ст. треньор: Стойко Найденов