ЦСКА записа трета поредна победа в летните си контроли, като се наложи с 3:1 над Марица Пловдив на „Българска армия“. Тимът на Христо Янев имаше подчертано превъзходство през целия мач, в който отново блесна младият Павел Головодов. Тийнейджърът се отчете с две асистенции в срещата, която бе неофицален дебют за Самир Аясс и Момчил Цветанов. Това бе и първи мач за 14-годишния бранител на "армейците" Валентин Антов, който се появи в игра през второто полувреме.

Попаденията за „червените“ бяха дело на Владислав Узунов, който се разписа преди почивката, и Борислав Хазуров и Николай Цветков, които реализираха през втората част. За гостите точен беше Георги Стефанов.

Домакините стартираха много надъхано мача, като не срещаха почти никакъв отпор в центъра на терена. Логичното се случи в 18-ата минута, когато капитанът на Марица Илиян Енчев загуби много леко от Борис Галчев пред наказателното си поле, а халфът на ЦСКА веднага пусна вляво към нахлуващия на скорост Головодов. Младокът имаше куп непокрити съотборници и върна към точката на дузпата, където с левия крак Владислав Узунов прониза вратата.

В 27-ата минута Галчев опита да матира вратаря Димитър Георгиев от около 25-26 метра. Халфът стреля коварно към горния ляв ъгъл, а стражът изби с върха на пръстите си. Две минути по-късно Узунов беше близо до втори гол. След хубав рейд на Божилов отдясно авторът на първото попадение получи подканящо подаване пред дъгата и стреля по тревата, за да намери левия стълб.

В 36-ата минута и Преслав Йорданов се отчете с изстрел в рамката на вратата. Грешка в защитата на Марица позволи на центрирането на Божилов от фланга да стигне до тарана. Той финтира пазача си и стреля ниско по диагонала от 6-7 метра и удари дясната греда.

За трети път играчите на Христо Янев нацелиха рамката на вратата две минути преди почивката. Галчев матира отбраната на противника с технично копване към Йордан Йорданов, а той шутира ниско отляво към близкия ъгъл. Топката отскочи от страничния стълб и излезе в аут.

Втората част започна с бърз гол за ЦСКА. В 49-ата минута „червените“ изградиха страхотна атака през центъра, която Галчев с пета зад гърба си насочи към Головодов отляво. 17-годишната надежда центрира прецизно по тревата към далечната греда, където непокритият Хазуров нямаше проблем да отбележи.

Пловдивчани намалиха изоставането си известна доза късмет в 56-ата минута. Георги Стефанов получи топката отляво в наказателното поле и на пръв поглед бе затворен успешно от Бранеков. От ъгъла на пеналта нападателят опита изстрел, който рикошира в защитника на ЦСКА и не остави особени шансове за 17-годишния страж Слави Петров.

Три минути по-късно Момчил Цветанов можеше да се отчете с гол в дебюта си, ала вместо това направи изумителен пропуск. Другият дебютант Самир Аясс проби отляво и влезе в наказателното поле, където центрира остро пред вратата. Цветанов бе абсолютно сам пред празната врата, но от метър и половина намери начин да стреля покрай гредата.

В продължението на мача домакините стигнаха и до трети гол, който бе почти изцяло заслуга на Момчил Цветанов. Крилото проби отдясно и изчака включването на Цветков, за да му подаде в точния момент. Така халфът излезе сам срещу вратаря и след рязък финт вкара на празна врата, за да оформи крайното 3:1.

Това бе най-изразителният успех на "червените" дотук в контролите. Активът им дотук през лятото е загуба от Спартак Плевен (0:1) и успехи над дублиращия тим на Литекс (2:0) и Оборище Панагюрище (1:0).

ЦСКА - МАРИЦА ПЛОВДИВ 3:1

1:0 Владислав Узунов 18'

2:0 Костадин Хазуров 49'

2:1 Георги Стефанов 56'

3:1 Николай Цветков 90+1

Съставите:

ЦСКА: 22. Слави Петров /60' - 1. Анатоли Господинов/; 15. Ангел Грънчов /54' - 21. Виктор Райчев/, 16. Александър Бранеков /84' - 10. Александър Александров/, 4. Божидар Чорбаджийски /69' - 20. Валентин Антов/, 18. Милен Кикарин /82' - 19. Александър Аспарухов/, 29. Йордан Йорданов /65' - 25. Иво Иванов/, 8. Борис Галчев /59' - 26. Самир Аясс/, 23. Владислав Узунов /46' - 24. Николай Цветков/, 27. Радой Божилов /58' - 7. Момчил Цветанов/, 11. Павел Головодов /54' - 14. Станислав Маламов/, 9. Преслав Йорданов /46' - 17. Борислав Хазуров/

Старши треньор: Христо Янев

Марица: 1. Димитър Георгиев; 18. Даниел Спасов, 15. Илиян Енчев, 22. Иван Пудев, 5. Мирослав Живков, 13. Йълмаз Сюлейман, 8. Красимир Иванов, 11.Георги Арабаджиев, 10. Запрян Запрянов, 7. Венци Гюзелев, 9. Иван Генов

Старши треньор: Кирил Андонов

-----

Най-интересните положения минута по минута:

НАЧАЛО НА МАЧА.

4' - Борис Галчев задържа хубаво топката пред наказателното поле на Марица и опита хитър извеждащ пас вляво към нахлуващия Преслав Йорданов. Нападателят обаче загуби равновесие и не можа да достигне подаването.

5' - Грешка в защитата на Марица даде идеален шанс да Головодов. Защитниците пред Димитър Георгиев не можаха да изчистят добре топката и тя попадна в младока, който шутира с левия крак от границата на наказателното поле. Изстрелът му обаче се получи слаб и премина в аут.

11' - Владислав Узунов получи топката отдясно и тръгна към наказателното поле. Той се спря и пусна успореден пас към Йордан Йорданов, чийто далечен шут прелетя високо над лявата сглобка зад Димитър Георгиев.

12' - Грешка на Милен Кикарин в защита отвори шанс пред Запрянов да се измъкне сам срещу вратаря по диагонала. Бранеков обаче догони навреме крилото на гостите и с тяло се пребори за топката.

18' - Гол за ЦСКА! 1:0! Много слаба изява на гостите в отбрана. Борис Галчев отне кълбото от Илиян Енчев и пусна пас в коридор наляво към Головодов. Младокът стигна кълбото в наказателното поле и можеше да избира между трима свободни съотборници. В крайна сметка подаването беше за Узунов, който от точката на дузпата прониза долния ляв ъгъл.

22' - Головодов имаше добър шанс да обстрелва вратата от дъгата. Ударът на младока с десния крак обаче прелетя далеч покрай левия стълб, а съдията спря за кратко играта, за да се освежат двата отбора с няколко глътки вода.

27' - Страхотен удар на Галчев от дистанция. Йордан Йорданов отне топката в центъра и бързо потърси Галчев с пас в предни позиции. Опитният полузащитник не се двоуми и със силния си десен крак стреля в горния ляв ъгъл. Димитър Георгиев докосна топката с върха на пръстите си, за да я бутне над напречната греда.

29' - Греда за ЦСКА! Радой Божилов свърши чудесна работа отдясно по атаката, проби в наказателното поле и извади назад за Узунов, който стреля от движение с левия крак. Георгиев плонжира безуспешно, а топката отскочи от основата на левия му стълб.

32' - Медицинска помощ за Илиян Енчев от Марица, който получи удар в бедрото.

34' - Корнер за Марица вляво от вратата на 17-годишния Слави Петров. Гостите разиграха късо, а Запрянов центрира опасно. Бранеков беше на мястото си и изчисти с глава от вътрешността на вратарското поле.

36' - Втора греда за ЦСКА! Радой Божилов центрира остро отдясно, а Иван Пудев се размина с кълбото, за да попадне то у Преслав Йорданов. Нападателят финтира пазача си и от границата на вратарското поле разтресе дясната греда зад безпомощния Георгиев.

38' - Корнер за ЦСКА предизвика сериозни проблеми за защитата на Марица. Йордан Йорданов центрира към първа греда, където няколко непокрити футболисти на "армейците" налетяха, но вратарят ги изпревари. Топката все пак остана в наказателното поле, а Галчев отляво пробва нещо средно между удар и центриране, което излезе в аут.

43' - Трета греда за ЦСКА! Борис Галчев матира отбраната на гостите с технично копване, което изведе Йордан Йорданов сам отляво срещу вратаря. Опорният халф стреля силно в близкия ъгъл, а топката срещна гредата и излезе в аут.

44' - Шанс за Преслав Йорданов, който получи пространство в наказателното поле и шутира ниско по диагонала към долния ляв ъгъл. Георгиев бдеше и с плонж изби в корнер.

45+2' - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46' - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

49' - Гол за ЦСКА! 2:0! Втора асистенция в мача за 17-годишния Головодов. ЦСКА изплете страхотна атака през центъра, която започна с двойно подаване между Радой Божилов и Николай Цветков. Халфът пусна към Галчев в дъгата, а той с пета продължи зад гърба си наляво към Головодов. Младокът веднага центрира по тревата за Хазуров, който с лекота порази мрежата.

54' - Чорбаджийски стреля опасно с глава след центриране отдясно, топката прелита над вратата.

56' - Гол за Марица! 2:1! Гостите намаляват резултата с много красив и малко случаен гол на Георги Стефанов. Влезлият на смяна нападател получи отдясно по атаката и от ъгъла на наказателното поле опита удар, който рикошира в Бранеков и прехвърли Слави Петров.

59' - Чутовен пропуск на Момчил Цветанов минута след появата му в игра! Самир Аясс направи остър пробив отляво по атаката и тръгна навътре в наказателното поле. Бившият играч на Берое центрира успоредно във вратарското поле, а на метър и половина пред празната врата Цветанов засече топката така, че я прати в аут покрай левия стълб.

63' - Добра атака на ЦСКА отдясно. Момчил Цветанов напредна към наказателното поле и пусна към намиращия се в него Кикарин. Защитникът реши да завършва сам атаката и прати кълбото далеч встрани от целта.

69' - В игра за ЦСКА се появи едва 14-годишният защитник Валентин Антов. Той замени Божидар Чорбаджийски.

71' - Шанс пред Костадин Хазуров. Нападателят получи удобен извеждащ пас, който го намери отляво в наказателното поле. Изглеждаше по-логично той да подава към намиращия се вдясно Цветанов, ала вместо това опитният футболист стреля в тялото на вратаря.

76' - Хубав рейд на Милен Кикарин отдясно. Футболистът, който започна мача като ляв бек, с лекота преодоля няколко противници на фланга и влезе мощно в наказателното поле. Той върна леко назад към Хазуров, чийто шут отиде високо над целта.

78' - Костадин Хазуров свали високата топка към Николай Цветков, който не се поколеба да стреля от границата на наказателното поле. Ударът бе право в Димитър Георгиев, който не рискува да лови топката и изби встрани.

85' - Далечен шут на Станислав Маламов към вратата на Марица. Топката тупна коварно пред вратаря и профуча в аут покрай дясната греда.

90+1' - Гол за ЦСКА! 3:1! Момчил Цветанов се реабилитира с чудесна асистенция към Николай Цветков, който пое топката на скорост в пеналта, излезе сам срещу вратаря и го финтира. Последва удар в празната врата, който вдигна публиката на крака.

90+1' - КРАЙ НА МАЧА.