ЦСКА постигна 26-ата си победа в Югозападната „В“ група, след като надви с лекота гостуващия Вихрен с 4:0.

Головете вкараха Преслав Йорданов от дузпа в 28-ата минута и с глава в 36-ата – през първата част. През втората в 71-ата точен беше Станислав Маламов.

„Армейците“ са със стопроцентов актив от 78 точки.

ЦСКА нагъна своя съперник още от първата минута. Преслав Йорданов пробва две-три опасни атаки. Грънчов стреля опасно с глава, но право в ръцете на вратаря. Удар отдалеч на Николай Цветков мина малко над вратата на Вихрен.

В 28-ата минута обаче се стигна до дузпа в полза на ЦСКА. Вратарят на Вихрен събори нахлуващия Самир Аясс и от бялата точка Преслав Йорданов бе точен за 1:0 в полза на „червените“.

Осем минути по-късно ЦСКА отбеляза втория си гол. Галчев центрира отляво, защитниците и вратарят на Вихрен не се ориентираха добре, а Преслав Йорданов само това и чакаше, за направи с глава резултата 2:0 в полза на ЦСКА.

„Армейците“ имаха пълно превъзходство до почивката и напълно очаквано взеха надежден аванс още тогава.

В 55-ата минута Преслав Йорданов се размина с възможността да запише хеттрик, след като ударът му с глава намери напречната греда на вратата на Вихрен.

Футболистите от Сандански, пети в класирането преди 27-ия кръг, опитаха да се държат достойно срещу абсолютния лидер, но инкасираха и трети гол. Станислав Маламов пое на гърди топката и с премерен удар я изпрати в мрежата на гостите за 3:0.

Страхотен изстрел отдалеч на Борис Галчев в 83-ата минута донесе и четвъртия гол във вратата на санданчани.

В самия край на мача напречната греда за втори път спаси вихренци, след удара с глава на Хазуров.

Така ЦСКА направи лека разходка из Борисовата градина за поредния си убедителен успех - 4:0 срещу Вихрен.

ЦСКА - ВИХРЕН 4:0

1:0 Преслав Йорданов 28-дузпа, 2:0 Преслав Йорданов 36, 3:0 Станислав Маламов 71, 4:0 Борис Галчев 83

Съставите на на двата отбора:

ЦСКА: 1 Анатолий Господинов, 3 Кирил Динчев, 4 Божидар Чорбаджийски, 8 Борис Галчев, 9 Преслав Йорданов /66-Костадин Хазуров/, 13 Йордан Йорданов, 14 Самир Аясс, 17 Милен Кикарин, 20 Станислав Маламов, 22 Николай Цветков /46-Александър Александров/, 25 Ангел Грънчов /12 Стоян Колев, 5 Николай Дичев, 10 Александър Александров, 16 Петър Витанов, 21 Виктор Райчев, 23 Васил Попов, 24 Костадин Хазуров/  Старши треньор - Христо Янев

ВИХРЕН: 1 Захари Димитров, 2 Ивайло Иванов, 3 Илиян Митрев, 5 Кирил Домозетски, 6 Николай Стоилков, 8 Никола Георгиев, 10 Смилен Златанов, 11 Светослав Саватов, 14 Илиян Панчев, 16 Георги Владимиров /69-Васил Захариев/, 20 Милен Стоев /12 Иван Димитров, 4 Благовест Якимов, 9 Александър Русков, 13 Божидар Божинов, 15 Стоян Манолски, 17 Васил Захариев, 19 Емил Тренков/ Старши треньор - Стойко Найденов