Тимовете на Пирин Гоце Делчев и Ботев Ихтиман завършиха 3:3 двубоя си от 9-ия кръг на Югозападната В група, който се игра на тежък терен.

Срещата започна равностойно, а домакините от Пирин нацелиха две греди да открият резултата в 30-ата минута от дузпа. Пет минути по-късно Димитър Ялъмов изравни за Ботев.

Буквално в началните минути на второто полувреме домакините от Пирин взеха аванс от два гола, след като в 47-ата минута Гогов се разписа, а 3 минути по-късно отново домакините ликуваха.

Между 55-ата и 60-ата минута Ботев Ихтиман се върна в играта, след като Младен Стоев и Стоян Кадифчин бяха точни.

До края на мача и двата тима създадоха положения за нови голове, но те не паднаха и в крайна сметка срещата завърши 3:3.

Наставникът на Ботев Ихтиман Валери Свиленов остана разочарован от играчите в отбранителния вал на тима и единственото хубаво нещо от мача е спечелената точка.

В класирането двата тима са в долната половина като Пирин е на 11-о място с 8 точки, а Ботев е на 13-ото със 7.

В следващия кръг на 10 октомври (неделя) Ботев приема Миньор Перник от 16:00 часа, а гоцеделчевци са гости на Велбъжд Кюстендил.

Вижте и всички резултати от кръга, както и класирането.