Ботев Ихтиман записа втората си победа в Югозападната В група, след като в мач от 8-ия кръг победи Балкан Варвара с 2:0. Головете за победителите реализираха Ангел Лачов в 25-ата минута и Янчо Андреев в 75-ата минута, а две греди нацели новото попълнение Младен Стоев.

Мачът предложи много емоции на публиката, а домакините започнаха атаките си към съперника още от началните минути.

В 25-ата минута Петър Петров центрира към Ангел Лачов, който беше в наказателното поле на гостите и матира вратаря на Балкан за 1:0.

5 минути по-късно Младен Стоев, който дебютира за Ботев нацели гредата.

През втората част Стоев отново нацели гредата, а в 75-ата минута с хубав удар от далечно разстояние Янчо Андреев удвои и оформ крайния резултат.

"Доволен съм от старанието и поведението на момчетата на терена, търсеха победата през целия мач, благодаря им за старанието", заяви след срещата треньорът на победителите Валери Свиленов.

След успеха Ботев се изкачи на 13-ото място с актив от 6 точки. Балкан Варвара е на следващата позиция с 5 точки.

Следващия мач за ихтиманския тим е за Купата на Аматьорската футболна лига в сряда (30 септември) срещу Чавдар Етрополе като гост. В неделя (4 октомври) Ботев гостува за първенство на Пирин в Гоце Делчев.