Ботев Ихтиман загуби визитата си на Вихрен в Сандански с 1:2 и остава в дъното на таблицата за класиране в Югозападната В група.

Ихтиманци нямат записана точка, а в четвъртия кръг в неделя (30 август) посрещат ЦСКА на стадион "Локомотив" в София.

Двубоят в Сандански започна много добре за Ботев. Още в 5-ата минута след центриране от корнер Борислав Кошев откри резултата и изведе гостите напред.

Вихрен се впусна в атаки, за да търси попадение и в 20-ата минута Венцислав Стоянов изравни за 1:1, след като беше изведен с хубав пас и реализира.

В 46-ата минута Светослав Кафтанов успя да обърне резултата и Вихрен поведе с 2:1.

След като се оказаха в ролята на догонващи в резултата футболистите на Ботев тръгнаха да търсят изравняване, но това не стана.

От щаба на Ботев имаха претенции към съдийството, което на моменти е било не на нивото на срещата.

Треньорският щаб и ръководството на Ботев Ихтиман изказват искрени съболезнования на семейството на загиналия в катастрофа шеф на Чико Бяга Георги Михайлов, който беше добър приятел на ихтиманския тим.