Доминацията на ЦСКА в Югозападната В група продължава с пълна сила. Футболистите на Христо Янев премазаха гостуващия Чепинец Велинград със 7:0 и така затвърдиха още повече лидерската си позиция в третия ешелон. С по два гола за успеха се отчетоха Костадин Хазуров и влезлият като смяна Павел Головодов, а освен тях точни още бяха Йордан Йорданов, Борис Галчев и Самир Аясс.

Така "армейците" вече имат 9 точки на върха на класирането и стряскаща голова разлика от 13:0.

Преди началото на срещата футболистите и феновете по трибуните отдадоха почит на починалата „червена“ легенда Динко Димитров с минута мълчание. После „армейците“ буквално сгънаха съперника си в първите минути и реално срещата приключи още преди изминаването на първия четвърт час. В 7-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение срещу Самир Аясс в наказателното поле, а Костадин Хазуров даде начало на голеадата с плътен шут.

Съвсем скоро – в 9-ата – опитният нападател покачи на 2:0 след точен изстрел с глава. Александър Александров центрира от пряк свободен удар, а защитата на велинградчани направи нескопосан опит за изкуствена засада, който й струва много скъпо.

Три минути по-късно преднината на ЦСКА стигна класически измерения. Този път Хазуров влезе в ролята на асистент, след като овладя подаване около точката на дузпа, съхрани топката с гръб към вратата и върна леко назад за Йордан Йорданов. Последният с бомбен изстрел в горния десен ъгъл не остави особени надежди за вратаря Илиян Георгиев.

В 18-ата минута треньорът на домакините Христо Янев направи принудителна смяна, след като Александров бе изритан лошо и отстъпи мястото си на Павел Головодов.

Малко след изминаването на първия половин час „армейците“ отново поразиха целта. Маламов проби до аутлинията отдясно и центрира добре. Вратарят на Чепинец закачи топката с ръка, но не можа да спре пътя й към Головодов, който с глава отбеляза за 4:0.

Шест минути след това капитанът Борис Галчев увеличи преднината след чудесно изпълнение на пряк свободен удар от около 17-18 метра.

След паузата последваха още главоболия за гостите от Велинград. В 60-ата минута Головодов зарадва около 3500-те привърженици на ЦСКА с много премерен шут от границата на наказателното поле, а асистенцията бе дело на Аясс.

В средата на втората част гостите изтърваха най-чистото си положение да отбележат поне почетен гол. Аспарух Василев излезе очи в очи със Стоян Колев, ала опитът на вратаря си каза думата и той се справи с удара на нападателя.

Пет минути преди края Самир Аясс оформи крайния резултат след чудесна работа на Костадин Хазуров. Таранът се пребори за топката дълбоко в половината на противника и от аутлинията пусна хубав пас, който бившия играч на Берое превърна в седми гол с удар от около 13-14 метра.

7:0 Самир Аясс 85'

ЦСКА: 12. Стоян Колев - 4. Божидар Чорбаджийски, 6. Александър Бранеков, 8. Борис Галчев /к/ (54' - 22. Цветков), 10. Александър Александров (18' - 11. Головодов), 13. Йордан Йорданов, 14. Самир Аясс, 17. Милен Кикарин, 20. Станислав Маламов (46' - 23. Узунов), 24. Костадин Хазуров, 25. Ангел Грънчов

резерви: 1. Анатоли Господинов; 2. Васил Попов, 9. Преслав Йорданов, 11. Павел Головодов, 21. Виктор Райчев, 22. Николай Цветков, 23. Владислав Узунов

Старши треньор: Христо Янев

Чепинец: 1. Илиян Георгиев – 19. Пламен Гигов, 5. Мартин Костов, 6. Николай Байраков /к/, 11. Славян Костадинов, 14. Алек Манолов, 4. Георги Дончев (46' - 15. Пенчев), 10. Милен Иванов, 9. Христо Сталев (70' - 20. Михайлов), 18. Аспарух Василев, 7. Игнат Дамянов (56' - 21. Д. Костадинов)

резерви: 12. Илиян Брадваров; 21. Деян Костадинов, 15. Дейвид Пенчев, 20. Михаил Михайлов, 3. Вълчо Илиев, 2. Силвестър Атанасов, Илиян Гигов

Старши треньор: Атанас Стоилов

Главен съдия: Петър Доровски

------

Най-интересното минута по минута:

1' - НАЧАЛО НА МАЧА. Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалата легенда на "червените" Динко Димитров.

1' - Още в 35-ата секунда ЦСКА можеше да отбележи гол, но Грънчов не можа да отправи достатъчно прецизен изстрел.

3' - Пропуск за ЦСКА! Мощен шут на Костадин Хазуров прелетя опасно покрай гредата. Центриране на Александров доведе до разбъркване пред вратата на Илиян Георгиев, ала таранът не можа да намери очертанията на вратата.

6' - Корнер за ЦСКА отляво спрямо вратата на съперника. Галчев центрира, топката премина покрай няколко играчи и в крайна сметка излезе в аут.

7' - Дузпа за ЦСКА! Самир Аясс е фаулиран в наказателното поле и съдията Петър Доровски посочи бялата точка.

8' - ГОЛ ЗА ЦСКА - 1:0! Костадин Хазуров стреля мощно до лявата греда, за да изведе "армейците" напред.

9' - ГОЛ ЗА ЦСКА - 2:0! Александър Александров центрира много добре от пряк свободен удар, защитата на Чепинец увисна много сериозно и Хазуров бе оставен непокрит да отбележи с глава.

12' - ГОЛ ЗА ЦСКА - 3:0! Страхотно изпълнение на Йордан Йорданов! Костадин Хазуров с гръб към вратата овладя пас около точката на дузпата и върна леко назад за халфа на домакините, който от 15-16 метра с левия крак заби истински пирон в горния десен ъгъл.

18' - Принудителна смяна в ЦСКА. Александър Александров бе изритан тежко в коляното и на негово място в игра се появи Павел Головодов.

23' - Шанс за ЦСКА. Божидар Чорбаджийски засече с глава центриране от ъглов удар, а топката премина покрай лявата сглобка.

26' - Жълт картон за Ангел Грънчов.

33' - ГОЛ ЗА ЦСКА - 4:0! Поредна груба грешка в защитата на гостите позволи на 17-годишния Павел Головодов с глава да покачи резултата още по-сериозно. Центрирането отдясно беше на Маламов, а вратарят на Чепинец закачи топката с ръка, но без резултат.

39' - ГОЛ ЗА ЦСКА - 5:0! Борис Галчев отбеляза от пряк свободен удар. Топката бе заложена само на крачка пред наказателното поле, а с малка засилка капитанът на "червените" прониза долния ляв ъгъл. Асистенцията към нападателя бе дело на Самир Аясс.

41' - Павел Головодов отново успя да вкара топката във вратата на Чепинец, но този път голът бе отменен заради засада.

42' - Жълт картон за Мартин Костов от Чепинец.

44' - Шанс за ЦСКА. Милен Кикарин отправи мощен шут от дистанция към вратата на Илиян Георгиев, който с чудесен рефлекс отрази.

45' - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46' - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46' - Две смени във всеки от отборите на почивката - в ЦСКА напуска пострадалия в края на първата част Станислав Маламов, на негово място влиза Владислав Узунов. При Чепинец  смененият е Георги Дончев, вместо него в игра се появява Дейвид Пенчев.

46' - Жълт картон за Пламен Гигов, който направи изключително грубо влизане с двата крака. Съвсем спокойно наказанието можеше да бъде и по-тежко.

50' - ГОЛ ЗА ЦСКА - 6:0! Павел Головодов също бележи втория си гол в срещата! Младокът отправи не много силен, ала прецизен шут от границата на наказателното поле, който влетя до гредата.

54' - Трета последна смяна за ЦСКА - капитанът Борис Галчев отстъпи лентата на Бранеков, а после напусна терена, за да се появи Николай Цветков.

56' - Втора смяна в Чепинец - Дамянов напусна игра, вместо него се появи Деян Костадинов.

66' - Голям пропуск за гостите! Аспарух Василев се озова сам срещу Стоян Колев, ала ветеранът запази спокойствие и отрази удара.

70' - Последна смяна в Чепинец - Сталев излезе, вместо него до края ще играе Михаил Михайлов.

70' - Пореден пропуск за ЦСКА! Милен Кикарин шутира силно от фаул, Илиян Георгиев отби кълбото, а трима футболисти на "червените" се разминаха в желанието си да направят добавка.

81' - Николай Цветков опита да отбележи от пряк свободен удар. Шутът на влезлия като смяна футболист прелетя над целта.

85' - ГОЛ ЗА ЦСКА - 7:0! Костадин Хазуров се пребори за една лошо отбита топка отдясно, влезе към наказателното поле и опита да намери Головодов. Подаването му обаче стигна по-назад за Аясс, който с шут от 13-14 метра вкара седмия гол във вратата на противника.

89' - Сериозен куп остри влизания от страна играчите на Чепинец нажежиха емоциите. Съдията показа два жълти картона съответно на Манолов и Славян Костадинов, а и Деян Костадинов не бе далеч да бъде санкциониран официално.

2 минути добавено време на срещата.

90+1' - Страхотна контраатака за ЦСКА в ситуация шестима срещу трима! Цветков задържа добре топката, после даде вляво за Кикарин, който стреля мощно, но малко го раздели от това да порази целта.