Славия завърши наравно 0:0 с полския елитен Арка Гдиня във втората си контролна среща по време на лагера в Анталия.  В 23-ата минута Димитър Велковски стреля опасно от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри покрай вратата на поляците.

До края на първата част двата отбора не успяха да създадат голови положения пред двете врати. След почивката старши треньорът на "белите" Златомир Загорчич направи промени в състава, а темпото на игра спадна.

В отбрана столичани се представиха изключително стабилно и не допуснаха нито една опасност пред влезлия през второто полувреме вратар Георги Георгиев.

В срещата не взеха участие защитникът Андреа Христов, който е пред трансфер в италианския Козенца, както и контузеният Георги Йомов, който се завръща в София за лечение.  Третата контрола на Славия в Анталия е на 26 януари с арменския Пюник.

Състав на Славия: Емануеле Джерия, Ертан Томбак, Тейнур Марем, Давид Муньос, Димитър Велковски, Славчо Шоколаров, Владислав Узунов, Стефан Ашковски, Галин Иванов, Филип Кръстев, Цветелин Чунчуков (като резерви влязоха Георги Георгиев, Преслав Петров, Александър Станисалвлевич, Милен Гамаков, Павел Виданов)