Верея постигна първа победа над Локомотив Пловдив в българския елит. Старозагорци излъгаха своя съперник и спечелиха с минималното 1:0 при домакинството си на „Трейс Арена“ от шестия кръг на Първа лига. По този начин отборът на Верея постигна трета победа от началото на сезона, докато Локомотив Пловдив претърпя втора загуба.

Двата отбора предложиха тактически сблъсък, в който играчите на Илиан Илиев излязоха крайни победители.

В играта на двата тима липсваха идеите през първото полувреме, когато се стигна до малко интересни положения пред двамата вратари.

Първата добра ситуация се откри пред гостите в 11-та минута. Дани Кики центрира от корнер, Парвиз Умарбаев стреля от въздуха от границата на наказателното поле на вратата на Верея, но изпрати топката над вратата на Аргилашки.

Верея отговори в 18-та минута, когато Нургалиев центрира в наказателното поле на Локомотив, след което последва удар с глава, но право в ръцете на Илко Пиргов.

Пред Верея се откри много добра възможност в 24-та минута, когато Меди Фенуш отправи диагонален удар, но Пиргов успя да спаси.

Локомотив Пловдив можеше да поведе в резултата в 28-та минута, когато Здравко Илиев изпусна Умарбаев, който навлезе в наказателното поле на Верея, след което подаде към Дино Мартинович, а той стреля, но неточно в аут.

Шест минути по-късно Дани Кики центрира от корнер в наказателното поле на Верея, след което Пламен Николов стреля опасно с глава, но Аргилашки закова топката пред гол линията и спаси.

Илиан Илиев направи две промени в началото на второто полувреме, които дадоха търсения от него резултат. В игра влязоха Валери Домовчийски и Илия Мунин.

Футболистите на Верея направи невероятен пропуск в 60-та минута. Фенуш овладя топката след хубав извеждащ пас. След това той навлезе в наказателното поле на Локомотив и финтира двама футболисти на гостите, но вместо да стреля реши да подава към Домовчийски, а пасът му бе безкрайно неточен.

Верея поведе в резултата в 67-та минута. Здравко Илиев центрира в наказателното поле на Локомотив, топката тупна точно пред Илко Пиргов и го излъга. Вратарят не успя да улови топката, тя попадна в краката на Валери Домовчийски, който отблизо успя да вкара.

Верея можеше да удвои своята преднина в 72-та минута, когато Георги Андонов пусна отличен извеждащ пас към Фенуш, който излезе сам срещу Пиргов и стреля, но вратарят спаси. След това отбитата топка попадна в Нургалиев, който обаче не се възползва от открилата му се ситуация. Пиргов го пресира, отне му топката и изчисти в тъч.

Локомотив Пловдив можеше да изравни резултата в добавеното време на срещата, когато се откри отлична възможност пред Димо Бакаков, който стреля от въздуха, но над напречната греда.

След тази победа Верея събра актив от 10 точки, докато Локомотив Пловдив има 8.

Верея - Локомотив Пловдив 1:0

1:0 Валери Домовчийски 67'

Верея: 96. Георги Аргилашки - 21. Здравко Илиев, 33. Мирослав Енчев, 4. Селим Бен Джемиа, 15. Костадин Слаев - 20. Венцисав Бенгюзов, 8. Осман Балд - 7. Георги Андонов, 14. Еркебулан Нургалиев, 11. Илиан Йорданов - 9. Меди Фенуш

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов - 6. Георги Пашов, 22. Пламен Николов, 5. Асен Георгиев, 19. Димитър Велковски - 17. Ванчо Траянов, 39. Парвиз Умарбаев - 10. Веселин Марчев, 9. Дани Кики, 77. Дино Мартинович - 7. Димо Бакалов