Верея и Черно море завършиха 0:0 помежду си в мач от 23-ия кръг на Първа лига. Зрителите на "Трейс Арена" едва ли ще помнят дълго случилото се на терена, защото двата отбора не успяха да направят почти нищо интересно, головите положения бяха рядкост и така закономерно двата отбора завършиха при нулево равенство.

Като цяло срещата премина доста равностойно като двамата вратари се справиха отлично с редките ситуации пред техните врати.

Дебют за Верея направи бившият национал Иван Бандаловски, който се включи добре и дори отправи два от ударите към вратата на съперника. Георги Андонов също опита да изненада Войтех Щром, но не бе близо до успеха.

Най-доброто положение в 40-ата минута бе дело на Борислав Балджийски, който опита да изненада стража на домакините с прехвърлящ удар. Пламен Колев обаче реагира добре. Мартин Костадинов също пробва мерника си, но топката излезе на метър встрани от вратата.

През второто полувреме отново Костадинов имаше възможност да стреля от добра позиция, но не уцели рамките на вратата. Педро Еуженио пък бе най-активен в последните минути, но и той не успя да наруши нулевото равенство.

Така в класирането Черно море остава на пето място с 36 точки, на 9 пред седмия Пирин, който е с мач по-малко. Верея е на 9-а позиция с 27.

Съставите на двата тима:

Верея: Пламен Колев, Здравко Илиев (69' Самуел Инкоом), Илиас Хасани, Иван Бандаловски, Костадин Слаев, Селим Керкар (64' Елиаш), Венцислав Бенгюзов, Георги Ангелов, Педро Еуженио, Валери Домовчийски, Георги Андонов (46' Янислав Иванов);

Резерви: Георги Аргилашки, Владимир Зафиров, Мирослав Енчев, Илиян Йордановв;

Черно море: Войтех Щром, Михаил Венков, Траян Траянов, Мартин Костадинов (83' Ниоклай Минков), Ондрей Сукуп, Александър Цветков, Тодор Паланков, Борислав Балджийски, Хосе Лопес (90' Пламен Николов), Иван Коконов, Марек Кузма (58' Бакари);

Резерви: Иван Дюлгеров, Филип Хлупик, Илиан Илиев-младши, Валентин Йосков.