Нападателят на Локомотив Пловдив Парвиз Умарбаев спечели гласуването за Играч на мача по същия убедителен начин, по който тимът се разправи срещу Витоша Бистрица (3:1) в 5-ия кръг на Първа лига. Борбеният 22-годишен играч вкара страхотен гол в мрежата на Михаил Иванов и за пореден път остави отлични впечатления с играта си.

Умарбаев бе точен в 37-ата минута, когато прехвърли много елегантно връщащия се към голлинията вратар, а голът бе много важен с оглед на това, че позволи на Локомотив отново да излезе напред в резултата.

Таджикът остана в игра до 74-ата минута, когато получи неприятен удар и треньорският щаб на домакините реши да не рискува здравето му, поради което последва смяна.  Във всички минути преди това Умарбаев бе постоянна заплаха за противника и логично ще вземе първа бутилка шампанско за сезона.

Играчът събра над 40 процента от общия вот, като остави зад себе си други важни фигури в мача като Стефан Христов от Витоша и своя съотборник Димо Бакалов.

ПЪЛНИТЕ РЕЗУЛТАТИ ОТ ИГРАЧ НА МАЧА – ВИЖТЕ ТУК!