Черно море победи Дунав Русе с минималното 1:0 в Каварна в мач от 18-ия кръг на Първа лига, а съдията не обърна внимание на две поредни претенции за дузпа от страна на русенци.

Така "моряците", които изцяло надиграха Дунав, се изкачиха на 4-ата позиция с 31 точки, като изпреварват именно русенския тим. Единственото попадение в мача бе дело на Александър Цветков.

В 5-ата минута Ондрей Сукуп отправи добър пас към Марек Кузма, но Петър Патев успя да изчисти. Веднага след това Уго Секо подаде към Александър Цветков, който имаше чудесна възможност да открие резултата в полза на Черно море, но я пропиля.

Черно море продължи с атаките. В 11-ата минута Цветков подаде към капитана Георги Илиев, който шутира, но топката мина отляво на вратата.

Около 5 минути по-късно Цветков отново бе в центъра на събитията. Той центрира към Кузма, но стражът Мартин Луков успя да стигне първи до топката точно до голлинията. В 23-ата минута Марек Кузма имаше шанс да се разпише, но вместо това върна към Цветков, което забави атаката и не се стигна до промяна в резултата. По-късно отново Кузма залъга защитата на Дунав, но със следващия си ход пропиля шанса за опасна атака.

В 33-ата минута Цветков подаде към Коконов, но защитата на русенци успя да блокира изстрела чудесно.

След 4 минути обаче "моряците" откриха резултата (1:0). След добро отборно отиграване топката попадна в Георги Илиев, който не успя да овладее топката добре, но на точното място бе Цветков, който наниза топката във вратата.

Малко преди края на полувремето Дунав атакува, но топката попадна в ръцете на Коварж.

Поредна атака на Черно море, но неуспешна. Двата отбора заиграха по-равностойно през второто полувреме, като си размениха по няколко възможности пред противниковата врата.

И двата отбора се опитваха да създадат положения през чуждата врата, но до чисти такива така и не се стигна.

В 79-ата минута Дунав центрира, а игра с ръка от страна на Михаил Венков, бе причината русенци имат претенции за дузпа. Реферът обаче не бе на същото мнение и отсъди само ъглов удар.

Само секунди по-късно Уго Секо се сблъска с играч на Дунав в наказателното поле, а от Русе отново имаха претенции за наказателен удар, които също бяха подминати с лека ръка
В 81-ата минута при тотално разбъркване в защитата на Черно море, Дунав можеше да изравни, но Коварж направи страхотно двойно спасяване.

И така до края на мача отборите си размениха по няколко положения, но вкрайна сметка Черно море се поздрави с трите точки.

ЧЕРНО МОРЕ - ДУНАВ 1:0

1:0 Александър Цветков 37'

Състави:

Черно море: Пржемисъл Коварж; Михаил Венков; Пламен Николов; Стефан Станчев; Ондрей Сукуп; Даниел Георгиев;  Александър Цветков; Георги Илиев; Иван Коконов; Уго Родригеш Секо; Марек Кузма/ резерви: Емил Михайлов; Траян Траянов; Мартин Костадинов; Тодор Паланков; Ян Малик; Владислав Романов; Валентин Йосков

Дунав Русе: Мартин Луков; Диян Димов; Марио Петков; Михаил Милчев; Атанас Атанасов; Петър Патев; Самир Аясс; Васил Шопов; Антон Огнянов; Мирослав Будинов; Бранимир Костадинов/ резерви: Станислав Антонов; Тейнур Марем; Николай Колев; Нуриддин Давронов; Ивайло Раденцов; Светослав Читаков; Юлиян Ненов