Отборът на Славия загуби от Терек Грозни с 1:3 в контролна среща в Белек.

Това бе предпоследна проверка за „белите“ от зимния им подготвителен лагер.Последната контрола ще е срещу казахстанския Кайсар на Стойчо Младенов на 9-и февруари.

Всички попадения в двубоя паднаха през второто полувреме, като голът за българския тим бе дело на Иван Минчев в 61-ата минута, с който Славия изравни за 1:1.

„Белите“ имаха своите шансове, като още в 5-ата минута Иван Димитров изкочи сам срещу Городов и стреля с левия крак, а вратарят изби в корнер. След неговото изпълнение последва и удар на Мартинов над гредата.

Първата възможност за Терек дойде в 9-ата минута.След подаване в наказателното поле Игор Лебеденко стреля на сантиметри от страничната греда.

Удар на Божидар Васев от 25 метра мина встрани от вратата на Терек в 21-ата минута. В последните минути на първата част след ъглов удар настъпи разбъркване пред вратата на Терек, но Велков изпусна момента за удар.

Отборът на Терек поведе с 1:0 в 59-ата имнута. След разбъркване отблизо вкара Аблае Мбенгуе. Само две по-късно, в 61-ата Славия успя да изравни. Иван Минчев кара за „белите“ с перфектно изпълнение на фаул от 23-24 метра.

Нови три минути трябваха на Терек за второ попадение. В 64-ата минута Славия вече изоставаше с 1:2. Попадението дойде след пас на Батсуев в коридор, като отново Аблае Мбенгуе вкара сам срещу Петков.

Трети гол за Терек падна в 73-ата минута.Габриел Торже реализира от фаул за 3:1. Румънският национал стреля коварно под стената.

Венци Стефанов

източник: Стефан Дамянов/Gong.bg

Ето как се разви двубоят:

Начало на мача

5' Иван Димитров изкочи сам срещу Городов и стреля с левия крак, а вратарят изби в корнер. След неговото изпълнение последва и удар на Мартинов над гредата.

9' Шанс за Терек. След подаване в наказателното поле Игор Лебеденко стреля на сантиметри от страничната греда.

17' Смяна в състава на Терек. Плиев е заменен от Батсуев.

21' Удар на Божидар Васев от 25 метра мина встрани от вратата на Терек.

37' Пробив на Халид Кадиров. Влезе в наказателното поле и стреля от малък ъгъл във външната страна на мрежата.

42' След ъглов удар настъпи разбъркване пред вратата на Терек, но Велков изпусна момента за удар.

Край на първото полувреме

Начало на второто полувреме

59' Гол за Терек - 1:0. След разбъркване отблизо вкара Аблае Мбенгуе.

61' Гол за Славия - 1:1. Иван Минчев изравни с перфектно изпълнение на фаул от 23-24 метра.

64' Гол за Терек - 2:1. Попадението дойде след пас на Батсуев в коридор, като отново Аблае Мбенгуе вкара сам срещу Петков.

68' В игра за Славия влезе Наско Милев на мястото на Георги Йомов.

68' Нова смяна. В игра влезе Китан Василев вместо Иван Димитров.

73' Трети гол за Терек - 3:1. Габриел Торже реализира от фаул. Румънският национал стреля коварно под стената.

75' Нова смяна в Славия - Бранеков заменя Андреа Христов.