Славия се наложи над Верея като гост с минималното 1:0 в последния мач от 27-ия кръг на Първа лига, в група А на втората осмица. Точен за "белите" бе Ивайло Димитров в 86-ата минута. Така на връх рождения си ден Славия си подари трите точки и се изкачи на второто място в групата.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, но не предложиха много положения и интензивен футбол.

В 7-ата минута Селим Керкар се отличи с добър рейд, стреля от линията на наказателното поле, но ударът му мина покрай вратата. Еуженио имаше шанс да открие резултата в полза на домакините в 19-ата минута, но нацели гредата от пряк свободен удар.

Последните минути Славия успя да наложи контрол върху топката. В 37-ата минута бе едно от малкото положения, които се откриха пред “белите”. Божидар Васев стреля, но много неточно в аут.

И през втората част двата тима не предложиха много зрелищен футбол. В 55-ата минута бе първата малко по-сериозна опасност пред вратата на Георги Петков. Бенгюзов стреля, но отново неточно.

Васев имаше добра възможност да се разпише в 55-ата минута, но топката мина малко над напречната греда. Еуженио имаше нов шанс да изведе Верея напред в резултата, но Аргилашки се справи отлично при удара, избивайки топката.

В 81-ата минута Селим Керкар центрира от фал в наказателното поле на Славия, след което Елиаш стреля с глава, но Георги Петков спаси. Минута по-късно Георги Йомов отправи много хубав удар от въздуха, но отново Аргилашки демонстрира чудесен рефлекс и спаси.

Победният гол за "белите" падна 86-ата минута. Божидар Васев центрира в наказателното поле, а влезлият като резерва Ивайло Димитров вкара топката в долния десен ъгъл с много хубав удар с глава.

Славия се изкачи на второто място в група А на втората осмица с 32 точки, на 6 от лидера Ботев Пловдив. Верея е на третата позиция с 31.

Верея: 12 Георги Аргилашки, 21 Здравко Илиев, 3 Владимир Зафиров, 86 Иван Бандаловски, 2 Самуел Инкоом, 10 Елиаш Алвес, 20 Венцислав Бенгюзов,  26 Селим Керкар, 8 Осман Балде, 77 Педро Еуженио, 32 Васил Калоянов

Славия: 1 Георги Петков, 11 Георги Пашов, 13 Стефан Велков, 15 Петко Христов, 66 Абуд Омар, 17 Стефан Велев, 27 Емил Мартинов, 9 Сердер Сердеров, 73 Иван Минчев, 8 Божидар Васев, 19 Калоян Кръстев