Славия поизпоти Локомотив Пловдив на "Лаута" и измъкна равенството 1:1 в мача от 19-ия кръг на Първа лига.

Локомотив откри резултата в началото на мача, но точно преди почивката Славия успя да изравни.

В послените миути на мача Дани Кики вкара втори гол в полза на "смърфовете", но съдията не го зачете заради игра с ръка, и така двата отбора си разделиха по точка.

Още в 3-ата минута се откри възможност за Локомотив, топката обаче не намери вратата.

Две минути по-късно Джурджу подаде към Божидар Васев, който стреля към вратата на Ел Харуби, но топката беше избита.

В 9-ата минута Локомотив Пловдив откри резултата, чрез Кирил Котев от статично положение. Анотниос Стергиакис нямаше добра видимост и допусна топката да влезе в мрежата.

В 14-ата минута имаше атака от страна на Славия. Николай Димитров стреля, но топката попадна право в ръцете на Ел Харуби.

Калоян Кръстев създаде нова опасност пред вратата на Ел Харуби в 22-ата минута, но стражът блесна със страхотна намеса.

Само шест минути по-късно ново спасяване на вратаря на Локомотив спаси отбора.

В 30-ата минута Николай Димитров отправи изключително опасен удар, но Ел Харуби отново направи невъзможното и спаси.

При контраатаката "смърфовете" стигнаха до вратата на Славия, но там Димо Бакалов намери гредата.

Славия стигна до изравнителното попадение в 43-ата минута (1:1). Божидар Васев стреля силно от границата на наказателното поле, Ел Харуби успя да докосне топката, но я изпусна и тя влезе в очертанията на вратата.

При подновяването на играта Веселин Марчев шутира, но изстрелът му се оказа неточен. В 55-ата минута пък Локомотив пропиля добра възможност. Павел Виданов получи топката от Димо Бакалов, но той не успя да създаде опасност.

След пет минути Дани Кики стреля, но Стергиакис изби топката, която след това удари гредата и така домакините отново не успяха да се разпишат.

В 68-ата минута Мартин Камбуров бе на път да даде преднината на отбора си, но не успя да овладее добре топката. Камбуров отново застраши вратата на 17-годишния Стергиакис в 84-ата минута, но топката прелетя вдясно на вратата.

Пет минути преди края на редовното време Славия остана с човек по-малко. Петко Христов получи втори жълт картон и съответно червен, заради нарушение срещу Димо Бакалов.
В 92-ата минута Дани Кики наниза топката във вратата, но съдията отмени попадението заради игра с ръка.

Локомотив е пети с 30 точки, а Славия 9-и с 21 точки.

Състави:

Локо Пд: Ясеин Ел Харуби; Иван Горанов; Кирил Котев; Павел Виданов; Веселин Марчев; Ванчо Траянов; Димо Бакалов; Димитър Велковски; Мигел Анхел Луке; Дани Кики; Мартин Камбуров/ резерви: Илко Пиргов; Димитър Везалов; Стефан Йевтоски; Мартин Райнов; Ияд Омар Хамуд; Бирсент Карагарен; Парвиз Умарбаев

Славия: Антониос Стергиакис; Георги Пашов; Петко Христов; Стефан Велков; Александру Джурджу; Емил Мартинов; Владимир Семерджиев; Божидар Васев; Калоян Кръстев; Николай Димитров-Хичо; Янис Карабельов/ резерви: Maрио Кирев; Андреа Христов; Ивайло Димитров; Иван Минчев; Борислав Балджийски; Валери Домовчийски; Георги Йомов