Отборът на Дунав записа феноменален успех като гост на столичния Славия, надвивайки го с 5:3. В 12-ата минута Дунав поведе. Светослас Ковачев стреля по диагонала, а Антониос Стергиакис отби слабо топката, която бе довкарана от Исмаил Иса – 1:0. След 25 минути игра русенци вече водеха с два гола преднина. Красимир Станоев достави центриране на втора греда след корнер, намирайки извисения Илия Мунин, а бранителят закова топката във вратата на „белите” – 2:0.

В 38-ата пък „драконите” бяха близо да покачат още преднината си, след като Исмаил Иса подаде успореден пас за Драгош Фирцулеску вляво, но топката не стигна до румънеца след намеса на Славчо Шоколаров. Три по-късно пък Славия съумя да намали пасива си срещу Дунав. Шоколаров прати дълго диагонално центриране вляво за Радослав Кирилов, а нападателят на „белите” отправи фамозен удар с левия крак, за да прониже Макенджиев – 1:2.

Само 120 секунди по-късно обаче Дунав реализира трети гол след яростна контраакция. Исмаил Иса бе намерен на скорост вляво от Диян Димов, а нападателят на Дунав имаше възможността да отправи удар по диагонала, но вместо това реши да комбинира със Светослав Ковачев, който отблизо не сбърка – 1:3.

Второто полувреме стартира с голям пропуск за Славия. Топката стигна до Кирилов след разбъркване, а ударът му бе отразен феноменално от Благой Макенджиев. В 50-тата минута обаче Петър Патев извърши фаул срещу Радослав Кирилов, за да може Славия да получи дузпа. Точен от нея бе Цветелин Чунчуков, който направи 2:3.

Три по-късно гостите отново взеха добър аванс. Тимът на Людмил Киров реализира нападение отляво, което бе гарнирано с много къси пасове по земя, а в крайна сметка Светослав Ковачев бе изведен, а той пусна по земя на втора греда за Александър Исаевски, който отблизо прониза Стергиакис – 2:4.

В 61-ата пък Дунав съсече Славия с пети гол, като този път голмайстор бе Драгош Фирцулеску. Румънецът напредна добре отляво и нанесе диагонален удар, а с помощта на левия страничен стълб, то топката се озова във вратата на Славия – 2:5.

В самия край на мача пък Радослав Кирилов реализира брилянтна солова акция отляво, преминавайки през няколко футболиста на Дунав, за да прониже Благой Макенджиев от малък ъгъл и да оформи крайното 3:5 на стадион "Славия" в Овча купел.