Витоша положи неимоверни усилия да прибави нови точки към безкрайно скромния си актив, ала за пореден път от началото на сезона новаците удариха на камък. В първата среща от 14-ия кръг на Първа лига бистричани загубиха с 1:2 у дома от Черно море, макар да имаха повече и по-чистите положения в мача.

По-голямата индивидуална класа на „моряците” си каза думата, а с две попадения се отчете Мариян Огнянов. За Витоша точен между двата гола беше Даниел Пеев, който определено бе най-съзидателният играч за хората на Костадин Ангелов. Множеството им пропуски, особено в края на мача бяха причината за тяхното 12-о поражение от началото на кампанията.

Още от първата минута домакините се постараха да диктуват събитията на терена и да държат повече топката. Черно море правеше твърде малко, за да се противопоставя на това, ала че и вярно, че Витоша много рядко застрашаваше вратата на Емил Михайлов.

Първият точен шут дойде в 7-ата минута, когато Стефан Христов свали с глава топката в наказателното поле на гостите. Георги Амзин пробва изстрел от въздуха, който бе твърде анемичен, за да затрудни Михайлов.

В 18-ата стражът на Черно море вече трябваше да се намеси по-сериозно. Много надъханият Стефан Христов направи пореден набег отдясно, като продължи навътре към дъгата. Той остави топката за Пеев, който пробва да нанесе силен шут. Кълбото рикошира в защитник и придоби коварна парабола. Михайлов навреме направи няколко крачки назад и улови топката.

Противно на логиката именно „моряците” откриха резултата. В 33-ата минута Георги Илиев намери добре Амаду Сукуна отляво до аутлинията в наказателното поле. Капитанът веднага направи набег зад гърба на нападателя, който му върна, а след това опитният халф центрира меко към непокрития пред вратарското поле Мариян Огнянов. Атакуващият халф с красив плонж заши кълбото право под дясната скоба – 1:0.

Съвсем заслужено с оглед на показаното Витоша изравни буквално секунди преди паузата. В добавеното време на първото полувреме Даниел Пеев спечели нарушение на около 35 метра от вратата и сам се зае да центрира. Фалцовото му подаване прехвърли всички играчи, но попадна в очертанията на вратата. Тупването на топката направи траекторията още по-неприятна, а и Михайлов като че ли закъсня с реакцията – 1:1.

След почивката се забеляза видима активизация в редиците на Черно море. Тя много скоро се отрази и върху резултата. В 55-ата минута Атанас Зехиров се спусна отдясно почти до ъгловото флагче и центрира полувисоко към Амаду Сукуна при близката греда. Тъмнокожият футболист находчиво пропусна топката между краката си и така тя дойде идеална за дебнещия пред малкия пеналт Мариян Огнянов. При толкова чиста позиция бившият ас на Левски и Ботев Пловдив много трудно можеше да сбърка – 1:2.

Буквално секунди по-късно Черно море можеше да води с още по-сериозна разлика. Александър Цветков съзря шанс да стреля от около 22 метра по диагонала и не се поколеба, а това доведе до веща намеса от Християн Василев.

Витоша на свой ред имаше повече от идеален шанс да изравни в 65-ата минута. Тогава Пеев пресече пас дълбоко в половината на Черно море и моментално изведе Стефан Христов отдясно в наказателното поле. Нападателят стреля никак нелошо по диагонала, а Михайлов отрази. Впоследствие Панталеев притича, за да прави добавка, като заобикаля падналия вратар, но в решителния миг халфът загуби равновесие  и се провали.

Пет минути по-късно „моряците” бяха близо до ново попадение. Орлин Старокин извади топката към Георги Илиев, който овладя на 4-5 метра от дъгата. Капитанът не се посвени да стреля, а кълбото премина изключително близо до основата на десния стълб зад Василев.

В 87-ата минута Витоша имаше невероятна ситуация да изравни резултата. Всичко започна с тъч отдясно по атаката, а Четин Садула, неволно или не, пропусна топката. Така Дани Пеев изпревари пазача си в наказателното поле, обърна се и с идеален пас намери Китан Василев на 6-7 метра от вратата. Нападателят можеше да избира къде да вкара топката, но вместо това стреля точно в тялото на вратаря.

Вече в продължението на мача Витоша имаше нов супер шанс да грабне поне точка. Пеев отново имаше пръст, като центрира идеално от фаул, а защитниците на Черно море незнайно защо оставиха опитният Николай Христозов да скача без опека. Капитанът добре опита да порази долния десен ъгъл, но накрая се хвана за главата, след като топката излезе на сантиметри в аут.

По този начин Черно море записа втори пореден успех в първенството и с 21 точки временно се изравни с четвъртия в подреждането Ботев Пловдив. Витоша остава последен с едва 2 пункта на сметката си. В следващия кръг бистричани гостуват срещу Етър на "Ивайло", докато Черно море приема Верея.

ВИТОША – ЧЕРНО МОРЕ 1:2

0:1 Мариян Огнянов 33'

1:1 Даниел Пеев 45+1'

1:2 Мариян Огнянов 55'

Витоша (4-2-3-1): Християн Василев – Петко Цанков (48' - Тодор Гочев), Николай Христозов /к/, Радко Мутафчийски, Румен Гьонов – Димитър Панталеев (77' - Четин Садула), Венцислав Бонев (64' - Ивайло Лазаров) – Китан Василев, Георги Амзин, Стефан Христов – Даниел Пеев

Старши треньор: Костадин Ангелов

Черно море (4-2-3-1): Емил Михайлов – Мартин Костадинов (40' - Антон Огнянов), Александър Александров, Илия Миланов, Ондрей Сукуп – Орлин Старокин, Георги Илиев /к/ - Атанас Зехиров, Мариян Огнянов, Александър Цветков – Амаду Сукуна (90+4' - Николай Минков)

Старши треньор: Емануел Луканов