Серия от щуротии на Славия донесe загуба с 2:3 на „белите“ в Коматево срещу Ботев, а това остави отбора от „Овча купел“ на последното място след третия кръг без нито една точка.

Ботев пък се вдигна нагоре в класирането и е осми с 4 точки. Славистите поведоха рано чрез Сердеров, но после сътвориха предостатъчно глупости от спортно-техническо естество и най-вече като поведение на терена.

Вследствие на това двама играчи на софиянци бяха изгонени – Буров и вратарят Кирев, като вторият дори си позволи да удари с топката дете. Жалко, защото Кирев си направи сам много лош подарък за 27-ия рожден ден.

Последователно Неделев на два пъти, веднъж от дузпа, както и Жоао Пауло донесоха победата за „канарчетата“, които се завърнаха на базата си в Коматево и играха за пръв път тук на осветление. В самия край от дузпа Ивайло Димитров от Славия намали на 2:3.

Невероятен пропуск пред вратата на Ботев създаде Славия в 8-ата минута. Топката се разходи пред голлинията на домакините и накрая беше избита.

Бърза контра за Славия, последвана от хубава асистенция на Ивайло Димитров, изведе Сердер Сердеров в 15-ата минута на голова позиция и той не пропусна – 0:1.

В 27-ата минута след погрешно подаване на Марио Кирев Тодор Неделев се опита да го прехвърли почти от центъра, но вратарят на Славия успя да се върне и да улови.

„Белите“ стояха по-добре на терена, но допуснаха да бъдат изненадани в 38-ата минута. Отличен скрит пас на Иван Стоянов намери на чиста позиция пред вратата Тодор Неделев, който отблизо изравни.

Ботев започна ударно второто полувреме. Шут от средна дистанция Бризола бе избит от Кирев, но притичалият Жоао Пауло търкулна топката във вратата за 2:1.

После дойде необмислената изява на младока от Славия Буров. В рамките на минута и половина той си изкара два жълти картона и остави „белите“ с човек по-малко в 52-ата минута.

Интересното е, че този футболист бе развинтен многократно в мача с ЦСКА от Диого Виана, а треньорът на Славия Тарханов продължи да го налага и отново видяхме гаф на младия футболист.

Скоро се стигна и до дузпа за Ботев, неособено убедително изглеждаща. Наивността на „белите“ помогна на Жоао Пауло да изскочи сам срещу Кирев и вратарят сякаш го закачи, без да е сигурно, за дузпа. Тодор Неделев я реализира безупречно за 3:1 в 64-ата минута.

Нова глупост на футболист на Славия доведе до втори червен картон за „белите“. Вратарят Марио Кирев удари с топката едно от децата, които връщат топката, и справедливо бе изгонен, макар и след втори жълт, а заслужаваше директен червен в 72-ата минута.

Две минути преди края бе отсъдена дузпа в полза на Славия, след като Наско Милев настъпи крака на съперник. Ивайло Димитров реализира за 3:2.

После пък Наско Милев от три метра уцели десния стълб на вратата на Славия.

Славия тръгна напред с 9 души, но твърде късно - Ботев спечели с 3:2.

А пък и реферът Стефан Апостолов приличаше повече на "белите" като представяне в мача...

БОТЕВ – СЛАВИЯ 3:2

0:1 Сердер Сердеров 15, 1:1 Тодор Неделев 38, 2:1 Жоао Пауло 47, 3:1 Тодор Неделев 64-дузпа, 3:2 Ивайло Димитров 88-дузпа

БОТЕВ: 22 Георги Георгиев, 25 Крум Стоянов, 2 Цветомир Панов, 10 Серкан Юсеин, 16 Стенио, 5 Кристиан Димитров, 8 Тодор Неделев /84-Наско Милев/, 7 Фелипе Бризола, 37 Жоао Паоло, 9 Асен Чандъров, 73 Иван Стоянов /21 Мартин Димитров, 71 Милен Кикарин, 3 Атанас Ташолов, 22 Милко Георгиев, 45 Наско Милев, 14 Меледже Омнебес, 88 Даниел Кутев/ Старши треньор – Николай Костов

СЛАВИЯ: 12 Maрио Кирев, 21 Георги Пашов, 15 Петко Христов, 6 Александър Бранеков, 2 Димитър Буров, 14 Ивайло Димитров, 27 Емил Мартинов, 8 Божидар Васев, 18 Евгений Тюкалов /56-Нику Джурджу/, 35 Георги Йомов, 9 Сердер Сердеров /1 Георги Петков, 55 Никита Сергеев, 5 Нику Джурджу, 10 Янис Карабельов, 19 Калоян Кръстев, 71 Емил Стоев, 7 Борислав Балджийски/ Старши треньор – Александър Тарханов.

СЪДИЯ: Стефан Апостолов

ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ: Димитър Буров-52, Марио Кирев-72