Gong.bg следи се от Gong.bg

Diema Sport излъчва се по Diema Sport

Darik radio излъчва се по Darik radio

Отборът на Витоша приема Дунав в неделя от 17.30 часа в първа среща от баражите за оставане в Първа професионална лига.

Двубоя можете да следите минута по минтуа в GONG.BG. Също така можете да гледате срещата в GONG PLAY и PLAY DIEMA XTRA, както и по телевизия DIEMA SPORT. Можете да слушате развитието на двубоя и по Дарик радио.

Витоша постигна историческа първа победа в Първа лига, а по-късно треньорът Костадин Ангелов призова за спокойствие в тима. Лъчезар Котев пък се завръща след наказание.

В лагера на Дунав наказан за мача е Христо Попадийн. Русенци спечелиха последните си три срещи без допуснат гол.

Витоша има само един гол в последните 15 минути на двубоите си – вкара го Орлин Старокин в 83-ата минута при загубата с 1:2 от Славия на свой терен на 17 април тази година.

Исмаил Иса вкара 4 от 7-те гола за русенци в шестте мача от плейофната фаза на първенството, голмайсторът на Втора лига през миналия сезон Димитър Георгиев така и не се разписа в 19-те си срещи за отбора в редовния сезон.

За първи път през сезона Дунав е в серия от 3 поредни срещи без допуснат гол. През миналия сезон, когато завършиха четвърти, русенци стигнаха до 5 последователни мача без инкасирано попадение. И при двете серии на вратата бе Мартин Луков.

Единственият път, в който дунавци вкараха 3 гола в една среща през сезона бе срещу Витоша – при 3:0 у дома на 10 септември миналата година.