Черно море приема Локо Пд в неделя от 16.00 ч. и ще го следим минута по минута в GONG.BG, с картина в GONG PLAY и PLAY DIEMA XTRA, по телевизия DIEMA SPORT, а също и на честотите на Дарик радио.

Черно море все още няма победа в 5 мача под ръководството на Илиан Илиев (2 ремита, 3 загуби). Неговият предшественик Емануел Луканов стигна до първи успех в 4-ия си мач начело на моряците и то точно срещу Локо Пд – 3:0 на „Лаута” на 21 октомври м.г.

В миналия кръг срещу Лудогорец Дани Кики вкара първия си гол за варненци, предишните му 24 бяха точно за пловдивските железничари. В кариерата си не се е разписвал за друг клуб, въпреки че игра и за Черноморец и Локо Сф.

Варненци са вече 10 мача без победа на „Тича” – 3 равенства и 7 загуби, последната победа бе 1:0 над Дунав на 28 юли м.г., тимът е предпоследен в класирането според домакинските мачове с едва 9 точки.

Последното нулево реми между Черно море и Локо Пд е от 15 април 2006 г. на „Тича”, оттогава насетне те изиграха помежду си 31 резултатни шампионатни мача.

Белгиецът от марокански произход Абделхаким Буна неизменно получава картони от дебюта си за Локо Пд през пролетта – 4 жълти и един червен в 4 шампионатни срещи.

Чужденецът с най-много мачове в българското първенство – македонецът Ванчо Траянов (323), неизменно намираше място в групата на Локо Пд за пролетните двубои, но старши-треньорът Акрапович нито веднъж не го пусна в игра.