10 поредни загуби е, меко казано, лоша серия. Именно в такава ситуация Септември София посреща единственият тим под себе си във временното класиране на Първа лига - старозагорският Верея.

Двубоят стартира в 17,15 часа, като можете да го проследите минута по минута с Gong.bg, чрез прякото предаване на NOVA SPORT, а също и на честотите на Дарик радио.

И двата отбора имат по фрапиращите 4 точки след изиграването на 13 кръга. Докато Септември няма как да се гордее с настоящата си поредица резултати, то момчетата на Мариян Христов и Христо Арангелов могат да се гордеят от факта, че поне имат победа на името си. Верея от своя страна заслужи 4-те си пункта с 4 равенства, като до голяма степен влезе в обувките на Витоша Бистрица от миналия сезон.

Ето какво сочи и статистиката преди срещата, която ще се играе на Националния стадион "Васил Левски":

• Септември нареди 10 поредни загуби в първенството, последният елитен тим с 11 беше Хасково в периода от 24 август до 22 ноември 2014 г. Тогава хасковлии прекъснаха черната си серия при домакинство също на старозагорски тим – Берое (1:0 на 29 ноември 2014 г.).

• В миналия кръг срещу Лудогорец септемврийци за пети път през сезона отбелязаха гол, но загубиха всеки от тези мачове. Единствената им победа дойде, след като вкараха 5 наведнъж – при 5:1 над Черно море в третия кръг.

• Меледже Омнибес получаваше неизменно жълти картони във всеки от последните 4 мача на тима от „Красна поляна”.

• Последната победа на верейци бе точно на националния стадион „Васил Левски”, където домакинстват септемврийци – 1:0 над Славия на 8 март т.г. Оттогава те наредиха 25 поредни срещи без победа.

• Септември е единственият отбор от всички 17, с които верейци са се срещали досега в Първа лига, срещу който те още не са отбелязвали гол.

• Богомил Цинцарски (Верея) е вратарят, който получава най-често голове през сезона – средно на всеки 20,4 игрови минути (10 допуснати попадения за 204 минути), колегата му в Септември Янко Георгиев допуска по гол на всеки 28,5 минути.