Витоша Бистрица бе на секунди разстояние от историческа първа победа в родния елит и пак се оказа с празни ръце. За втори пореден кръг Славия успя да избегне поражението в самия край на мача, като този път, в 23-ия кръг, го стори дълбоко в добавеното време. Милчо Ангелов реализира с глава за крайното 1:1 в Бистрица след асистенция от дебютанта при "белите" Момчил Цветанов.

Играч на мача: Даниел Пеев

Така "бистришките тигри" записаха 6-ото си равенство от началото на сезона и си остават без нито един успех през редовния сезон. Даниел Пеев даде основания на домакинските фенове да мечтаят с гол от пряк свободен удар в средата на втората част.  В крайна сметка за абсолютния дебютант това се оказа недостатъчно.

На тежкия и кален терен в Бистрица Славия имаше първият зачатък на шанс в 3-ата минута. Славчо Шоколаров се включи в атаката по десния фланг и центрира топката балонно към Ивайло Димитров. Нападателят се извиси и стреля доста неточно с глава.

В 15-ата минута дебютиращият за Витоша Георги Ангелов се отчете с отличен шпагат, който предотврати почти сигурен гол. Иван Минчев копна топката над бранителите за пробиващия Милчо Ангелов, който в първия момент се отскубна от съфамилника си Георги. Бившият играч на Левски все пак догони нападателя и с чист шпагат затисна топката точно когато острието на Славия се канеше да стреля от 10-11 метра.

В 21-ата минута Милчо Ангелов опита нещо по-различно и след като спечели топката в близост до дъгата на Витоша, моментално шутира с десния крак. Християн Василев бе подготвен и с аткрактивен плонж попречи на топката да влети до дясната греда.

До края на полувремето единствената по-интересна ситуация бе в полза на домакините. Лъчезар Котев се освободи добре около централния кръг с хубаво обръщане, което остави Янис Карабельов на земята. Играчът с №80 на гърба напредна и шутира добре от около 25 метра, а вратарят Антониос Стергиакис леко закачи кълбото, за да не попадне то в очертанията на вратата.

След почивката не се забеляза особена активизация в някой от двата отбора. В 49-ата минута Иван Минчев сервира топката на Галин Иванов пред малкия пеналт с центриране от фаул, а капитанът на „белите” се изложи с неточен изстрел с глава, а на всичкото отгоре бе изпаднал и в засада.

Три минути по-късно Иван Минчев получи топката от Милчо Ангелов на около 22 метра по диагонал от вратата и заложи на силата в десния си крак.Топката описа интересна парабола, като премина на половин метър над гредата.

В 60-ата минута Орлин Старокин пропиля може би най-добрата възможност за домакините, след като бе изпуснат да стигне първи до центриране от пряк свободен удар. Опитният халф шутира по посока на вратата, като изпрати топката покрай десния стълб зад Стергиакис.

Три минути по-късно Християн Василев пак спаси „бистришките тигри”. Въпреки неудачно изпълнение на статично положение, Славчо Шоколаров спечели обратно кълбото и с ново центриране го върна в пеналта. Там Петко Цанков изчисти нескопосано и това откри възможност пред Андреа Христов да стреля от воле на около 10-11 метра от вратата. Шутът не беше лош, а Василев реагира чудесно и парира.

Така се стигна до 67-ата минута, когато очаквано или не, но Витоша поведе в резултата. Домакините стигнаха до фаул встрани от наказателното поле и отляво по атаката. Даниел Пеев се постара да центрира не много високо и остро към близката греда. Топката тупна на тревата, мина през купа от играчи и продължи движението си към далечния ъгъл, а Стергиакис нямаше шанс да реагира – 1:0.

В следващите минути Славия по никакъв начин не упражни значим натиск, въпреки всички офанзивни смени, които Златомир Загорчич извърши. В 90-ата минута домакините пък решиха да вкарат още един бранител в лицето на Кристиян Узунов и това им изигра лоша шега. Първите признаци за нарушаване баланса в защита дойдоха секунди след изтичането на редовното време. Тогава Стефан Велев изсипа топката от фаул към точката на дузпата, където по някаква причина никой не пазеше Галин Иванов. Опитният нападател стреля нелошо с глава, ала Християн Василев спокойно проследи как топката излиза в аут покрай десния стълб.

В 3-ата минута от продължението Славия спаси кожата. Появилият се като смяна дебютант Момчил Цветанов центрира високо от централния кръг към наказателното поле, където двама играчи в зелени екипи не успяха да опазят Милчо Ангелов. Таранът се извиси и стреля параболично с глава, който влетя в долния десен ъгъл за крайното 1:1.

Така „белите” записаха второ поредно реми и остават без победа през пролетта. Те имат 26 точки, които им отреждат 9-а позиция, на 1 зад Черно море, и свиват сериозно шансовете им за място в топ 6.

Витоша си остава твърдо последен с едва 6 точки от началото на сезона и голова разлика 12:48.