Лудогорец показа много воля и се пребори за 2:2 срещу Марибор в последната си контрола на турска земя. Шампионите губеха с 0:2 до последните 30 минути на мача, когато голове на Клаудиу Кешеру и Джоди Лукоки донесоха ремито. По традиция срещата на шампионите не мина без инциденти, като четвърт час преди края Йордан Минев бе изгонен с директен червен картон, защото наплю съперников играч.

Двубоят тръгна много лошо за разградчани, които инкасираха попадение след само 5 минути игра. Жан Целар опита да пусне пас в коридор за Лука Захович, който стартира набега си зад отбраната на „орлите“. Моци трябваше да пресече без проблем, но в опита си да овладее, той позволи на топката да мине между него и Хосе Паломино. Така Захович изскочи сам срещу Владислав Стоянов по диагонала отдясно и копна над вратаря за 1:0.

Шампионите реагираха като ужилени и още в 8-ата минута можеха да изравнят. Вандерсон центрира от пряк свободен удар, отсъден близо до тъчлинията отляво. Подаването му намери Марселиньо непокрит при близката греда, ала плеймейкърът стреля безкрайно неточно и високо с глава.

Само секунди по-късно разградчани създадоха нова опасност. Джоди Лукоки получи отдясно и с рязък спринт си отвори коридор за центриране. Холандецът го стори по тревата, с което намери Сисиньо на около 6-7 метра от вратата. Бразилецът пробва шут към близкия горен ъгъл, който прелетя над целта.

В 15-ата минута Лудогорец отново стигна до чиста ситуация. Лукоки, този път отляво, показа чудесна техника, за да нахлуе в пеналта и да тръгне по аутлинията. Крилото сви назад към Джонатан Кафу, чийто шут срещна тялото Даниел Шме, който изскочи малко пред голлинията.

Видимото превъзходство на българския шампион като че ли внесе прекалено много спокойствие в редиците му и така в 30-ата минута Марибор получи дузпа. Хосе Паломино опита да изтласка Захович извън наказателното поле и го просна на тревата, като си помогна с ръцете. Реферът прецени, че фаул има и посочи бялата точка. Първият изстрел на Захович бе отразен от Владо Стоянов, но се стигна до повторно изпълнение, като не стана много ясно дали е заради излизане на вратаря или навлезли играчи на Лудогорец в наказателното поле. Вторият опит на Захович беше много по-успешен, като 21-годишният нападател стреля ниско в центъра – 0:2.

На почивката Георги Дерменджиев реши да направи две промени в офанзивен план, като Вандерсон и инертния Кафу отстъпиха местата си на Върджил Мисиджан и Клаудиу Кешеру. Почти веднага след подновяването на играта румънецът профука златен шанс за попадение. В 50-ата минута Марселиньо като на шега прихвана подаване на вратаря Ханданович в пеналта на противника и веднага пусна към Дяков, който шутира без подготовка от точката на дузпата. Шме блокира изстрела му, а след това се изправи мигновено и стори същото срещу Кешеру, който се хвана за главата.

Румънецът беше далеч по-прецизен в 63-ата минута, когато намали изоставането на своя тим. Йордан Минев като на шега копна топката над защитата на Марибор, а Райчевич забрави да тръгне с Кешеру. Така нападателят остана сам срещу вратаря и още с първото си докосване чукна топката неспасяемо над него – 1:2.

Секунди по-късно Лудогорец беше на косъм от изравняване. Лукоки получи топката зад гърба на Дино Хотич и напредна необезпокояван отдясно. Холандецът опита с остро подаване да намери Кешеру пред вратарското поле, но Шме с решителен шпагат предотврати опасността.

В 68-ата минута Мисиджан обстрелва опасно вратата на Ханданович от пряк свободен удар, а четири минути по-късно грешка на Анисе беше на път да струва скъпо. Малгашът загуби топката в собствената си половина, а тя бързо стигна до Грегор Байде отдясно. Той центрира чудесно по тревата за Анел Хайрич, на когото няколко сантиметра не стигнаха да засече във вратата.

Четвърт час преди края Йордан Минев покачи градуса на страстите. Опитният футболист бе фаулиран грубо отзад от Вуйчич и това породи силното му недоволство, още повече, че провинилият се играч на Марибор не получи картон. Впоследствие Минев влезе в остър диалог с Мертел, в края на който заплю съперника си. Реферът забеляза това и директно изгони защитника.

В следващите минути стана много тежко за родния шампион, като на няколко пъти Владислав Стоянов отрази силни и точни изстрели към вратата си. Въпреки всичко в 84-ата минута Джоди Лукоки успя да измъкне равенството, а заслугата бе на Анисе. Бившият ас на ЦСКА с невероятен пас изведе съотборника си зад гърба на защитата, а той въпреки острия ъгъл разстреля Ханданович с шут по диагонала – 2:2.

Буквално секунди преди последния съдийски сигнал Кешеру можеше да донесе победата, ако не се бе разминал с центрирането на Козмин Моци.

ЛУДОГОРЕЦ – МАРИБОР 2:2

0:1 Лука Захович 5'

0:2 Лука Захович 31' - дузпа

1:2 Клаудиу Кешеру 63'

2:2 Джоди Лукоки 84'

Лудогорец (4-2-3-1): 21. Владислав Стоянов – 4. Сисиньо, 27. Козмин Моци, 5. Хосе Паломино, 25. Йордан Минев (82' - 8. Лукас Саша) – 18. Светослав Дяков, 12. Абел Анисе – 92. Джоди Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон (46' - 93. Върджил Мисиджан) – 22. Джонатан Кафу (46' - 28. Клаудио Кешеру)

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Марибор (4-1-2-1-2): 33. Ясмин Ханданович – 2. Адис Ходжич, 44. Денис Шме, 26. Александър Райчевич, 28. Митя Вилер (62' - 22. Даре Вършич) - 31. Даниел Вуйчич (79' - 24. Мерван Кабха)- 18. Санди Огринец (69' - 39. Дамян Бохар), 70. Алеш Мертел (79' - 6. Алекс Пилер) - 10. Дино Хотич – 90. Лука Захович (54' - 7. Анел Хайрич), 99. Жан Целар (46' - 20. Грегор Байде)

Старши треньор: Дарко Миланич

-----

Най-интересното минута по минута:

1' - НАЧАЛО НА МАЧА.

5' - ГОЛ ЗА МАРИБОР - 0:1! Лука Захович открива рано за словенците. Синът на легендата Златко Захович бе изведен погрешка от Козмин Моци и макар да си затвори ъгъла, успя да копне над излезлия напред Владо Стоянов.

8' - Шанс за Лудогорец! Вандерсон центрира от пряк свободен удар отляво по атаката, на първа греда Марселиньо бе оставен съвсем сам да стреля с глава. Бразилецът обаче го стори много неточно над вратата.

9' - Още една добра атака за Лудогорец! Джоди Лукоки получи отдясно и пусна центриране по тревата, което Сисиньо догони на около 5-6 метра от вратата. Защитникът прати топката високо в опита си да порази близкия горен ъгъл.

15' - Пореден шанс пред Лудогорец! Лукоки показа добра техника отляво, за да влезе в наказателното поле, където тръгна по аутлинията. Холандецът сви топката за Кафу, чийто шут бе париран от защитника Денис Шме.

30' - ДУЗПА ЗА МАРИБОР! Паломино изблъска с ръце Захович в наказателното поле и реферът посочи бялата точка.

31' - И ВСЕ ПАК ГОЛ ЗА МАРИБОР - 0:2! Съдията накара Лука Захович да изпълни два пъти наказателния удар, след като Владо Стоянов парира първото изпълнение. Главният съдия обаче прецени, че вратарят е напуснал голлинията си и нареди повторното изпълнение. Захович беше хладнокръвен и избра да шутира ниско в центъра.

45' - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46' - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Две смени в Лудогорец на почивката.

50' - Огромен двоен пропуск за Лудогорец! Вратарят Ханданович сбърка с пас в наказателното поле, а Марселиньо прихвана топката. Той веднага пусна към точката на дузпата, където Дяков шутира от движение. Шме парира удара с тяло, а след това се изправи и стори същото при добавката на Кешеру.

63' - ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 1:2! Кешеру бележи по атрактивен начин. Йордан Минев копна топката над защитниците на Марибор и изведе Кешеру сам срещу вратаря. Румънецът без да обработва топката я намери от въздуха и прехвърли снажния вратар на противника

65' - Още един шанс за Лудогорец! Джоди Лукоки се измъкна от опеката на Дино Хотич отдясно и се стрелна към наказателното поле и вратата. Холандецът пробва ниско подаване към Кешеру, а Шме се намеси решително и с шпагат изчисти в корнер.

68' - Опасен шут на Мисиджан от пряк свободен удар. Холандецът реши да стреля от ъгъла на наказателното поле, а топката кацна малко зад лявата сглобка на Ханданович.

72' - Голяма грешка на Анисе доведе до опасна контраатака за Марибор! Малгашът загуби топката в собстевната си половина, а тя бързо стигна до Грегор Байде отдясно по атаката. Крилото центрира чудесно по тревата към далечната греда, където една-две крачки не стигнаха на Хайрич, за да засече.

76' - Червен картон за Йордан Минев от Лудогорец! Реферът отстрани опитния бранител след спречкване с Мертел. Минев бе ядосан заради грубо влизане на Вуйчич срещу него, а последвалата размяна на реплики с Мертел завърши с грозна постъпка на българина, който наплю съперника си.

78' - Страхотно спасяване на Владо Стоянов! Хотич центрира много добре отляво, а Байде се извиси над централните защитници и с глава стреля под гредата. Стоянов с една ръка съумя да избие.

81' - Нова намеса от Стоянов! Защитата на Лудогорец се справи зле с изчистването на топката при ъглов удар и тя попадна у Дамян Бохар. Халфът нанесе страховит шут към горния ляв ъгъл, който вратарят на Лудогорец изби с две ръце.

84' - ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 2:2! Лукоки бележи след страхотна асистенция на Анисе. Малгашът с диагонален пас покрай няколко съперници намери холандеца отдясно, който профуча покрай пазача си и навлезе в наказателното поле. Този път той реши да играе сам и с висок изстрел по диагонала препарира Ханданович.

90' - Какъв пропуск на Кешеру! Съвсем пред голлинията румънецът не успя да засече подаването на Моци.