От приказка към кошмар. Така изглеждаха последните две седмици за синя България. Хиляди по трибуните на Националния стадион "Васил Левски" и дори повече пред телевизорите очакваха Купа на страната за Левски…Но приказката нямаше своя хепиенд. Фаворитът сведе глава пред считания за аутсайдер, а за синята част на България остана огромната болка…

Казват, че във футбола няма „вчера”. Че всичко се случва „сега”, в настоящето. Левски няма да забрави болката от загубения от Славия финал, най-вероятно ще извлече своите поуки, но и час по-скоро трябва да погледне към настоящето и дори бъдещето, а не да задълбава в минали неволи.

Следващото препятствие за "сините" е повече от примамлив шанс да се върне част от поизгубената слава. Левски посреща ЦСКА на Националния стадион на 15 май от 18.30 часа.

"Няма значение в какъв момент е този мач. Просто трябва да спечелим и заради клуба, и заради феновете, и заради всичко. Играем за третото място и имаме огромна мотивация", казва един от лидерите на Герена Роман Прохазка.

Словакът минава за един от най-опитните и знае какво е необходимо на тима от "Гоеги Аспарухов" в този момент. А то на пръв поглед много просто.

"Това си казахме. Трябва ни характер. Все пак играем за Левски. Трябва да върнем радостта на феновете", добавя полузащитникът.

Във футбола обаче, както и в живота, никой не е застрахован от разочарованията и техните последствия. Независимо млад или стар, опитен или неопитен…

"Да ти кажа честно, много ми е тежко още. Не мога да го преживея и сигурно ще е така много дълго време", продължава Прохазка.

И така – време за дерби. Време е за герои. Време е за връщане към славните футболни дни. А според Прохазка най-добрият начин Левски да се изправи на крака е с феновете зад гърба си.

"Тежко им е на тях, тежко ни е и на нас. Те трябва да са зад нас. Казваме го всеки път, но наистина искаме да ги зарадваме. Надявам се да го направим", отсече един от "любимците" на запалянковците на "сините".

Google Добави ни в предпочитани източници в Google