Чакането за третата победа в Първа лига за Дунав приключи, след като русенци надвиха Локомотив Пловдив с 1:0 у дома в мач от 12-ия кръг на Първа лига. Голът бе дело на Красимир Станоев, който бе точен от дузпа в 68-ата минута и по този начин след спорна дузпа Русе ликува с победа в родното първенство. Това е първи успех за треньора Людмил Киров, откакто е начело на русенци. По този начин дунавци запазиха 12-ото си място, но вече са с 11 точки, докато Локо Пд пропусна да се изкачи до четвъртото място и остава шести със 17 точки. „Смърфовете” пък продължават да не отбелязват гол в три поредни мача в Първа лига, а предстои още един дуел в Русе между двата тима, този път за Купата на България в края на месеца.

Тукследихме срещата за вас на живо.

Срещата можехте да гледате на живо по DIEMA SPORT от 17,30 часа, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA.

ДУНАВ РУСЕ - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:0

Първото полувреме ни предложи тактическо надлъгване в първия четвърт час, като двата отбора не прибягваха до шеметни атаки. Първият голям пропуск дойде в 19-ата минута, когато Асен Георгиев видя откъсващия се зад дунавската защита Карагарен, който напредна и стреля, но Филип Димитров се протегна и отклони топката в корнер. След него Георгиев скочи между двама русенски бранители и стреля с глава, а топката се отклони в левия страничен стълб на Дунав.

В 28-ата Красимир Станоев имаше възможност да стреля от фаул, но топката срещна главата на Игор Банович и излезе в корнер. До настъпването на почивката отборите също се върнаха към позиционния футбол и положения нямаше.

Второто полувреме обаче двата отбора заложиха на здрава схватка, като нарушенията на стадиона в Русе валяха едно след друго.

В 64-ата минута Дунав бе близо да открие резултата след рикошет в крака на Игор Банович, а топката се търкаляше посока вратата на Луков. За щастие на стража тя излезе в корнер.

Две минути по-късно съдията Валентин Железов отсъди дискусионна дузпа за „светлосините”. Пехливанов засече топката след центриране,а  топката се отби в хълбока на Милош Петрович. Защитникът бе с разперена лява ръка, а топката сякаш мина между тялото му и ръката, но съдията даде дузпа. Зад топката застана Красимир Станоев, който прати Луков в левия му ъгъл, а топката се оплете в долния десен – 1:0 за Дунав.

Дунав (4-4-2): Филип Филипов /в/ - Христо Попадийн, Мартин Ковачев, Георги Динков, Преслав Петров – Светослав Ковачев, Красимир Станоев, Иван Коконов, Бранимир Костадинов – Мухамаду Ндиайе, Ахмед Ахмедов

Треньор: Людмил Киров

Локомотив Пд (4-2-3-1): Мартин Луков /в/ - Йосип Томашевич, Стивън Езе, Асен Георгиев, Милош Петрович – Игор Банович, Янко Ангелов – Бирсент Карагарен, Парвиз Умарбаев, Абделхаким Буна, Анте Аралица

Треньор: Бруно Акрапович

Стадион: „Градски” (Русе)

Съдия: Валентин Железов