Пирин Благоевград ще подаде жалба срещу съдийството при гостуването на Нефтохимик (1:3) от 13-ия кръг на Първа лига.

Съдията Тихомир Алексов изгони в 68-та минута Орлин Старокин с втори жълт картон. Старокин се опита да направи задно ножица, но до него имаше футболист на Нефтохимик и съдията прецени, че трябва да изгони футболиста на „орлетата“ с втори жълт картон.

Станислав Костов отправи хубав удар в 81-та минута, а Николай Дюлгеров се хвърли на шпагат и топката се удари в ръката му. Съдията Алексов прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

Станислав Маламов си просеше втори жълт картон в 74-та минута, когато забави играта, но съдията Тихомир Алексов прецени, че няма основание да го изпрати преждевременно под душовете.

Съдията Тихомир Алексов свири пресилена дузпа за Нефтохимик в 89-та минута. Тони Тасев събори Михаел Орачев, но нарушението бе извън наказателното поле на Пирин. Отсъденият наказателен удар бе реализиран от Костадин Хазуров в 90-та минута.

В края на мача страничният съдия маркира несъществуваща засада при атака на Пирин.