Пирин постигна победа над арменския Пюник с 1:0 в първата си контролна среща от лагера в турския курорт Алания. Арменците бяха по-опасни през първите 45 минути, като дори уцелиха греда в 34-ата.

На няколко пъти техни играчи излизаха на стрелкови позиции, но отбраната на Пирин и пазилият през първите 45 минути вратар Краси Костов не допуснаха гол. Попадение за Пирин беше отменено в 44а-ата минута, когато Суда стреля неспасяемо от около 20 метра.

Първото полувреме беше ръководено от помощник-треньора на орлетата Стефан Гошев, който беше принуден да не зачете попадението, след като от щаба на арменците го оспориха.  Шотландският състезател на проби Кайл Спенс игра 45 минути.

В 77-ата минута беше отсъдена дузпа за Пюник, след като Тодоров спъна нападател на съперника в наказателното поле, но арменците пропуснаха от бялата точка.

Страхотен гол на Петър Христов донесе победата на Пирин в 88-ата минута. Той засече с глава отлично центриране на Манол Чапов.