Вторият етап на Първа професионална лига стартира с двубоя Пирин - Нефтохимик от Втората осмица.

Пирин Благоевград победи Нефтохимик с 2:1 в двубой от 27-ия кръг на Първа лига (втора осмица - група В). Успехът за "орлетата" дойде след попадения на Попев в края на първата част и на Цветков от дузпа през втората част. За гостите резултатът откри Иван Вълчанов още в 6-ата минута.

Мачът започна перфектно за гостите и още в 6-ата минута Вълчанов мина като на парад през отбраната на Пирин и откри резултата.

В 17-ата минута Живко Петков стреля опасно, но Макенджиев беше на мястото си. Живко Петков направи невероятен пропуск в 35-ата минута, когато Тодор Траянов му подари топката, но Петков вместо да реализира прати топката в аут.

В 43-ата минута образцова атака на Пирин позволи на тима да изравни. Станислав Костов намери добре Юлиан Попев и той прониза Янко Георгиев, който нямаше какво да направи.

През втората част домакините бяха по-активният тим на терена и в 73-ата минута след игра с ръка в наказателното поле на Яни Пехливанов, Иван Цветков се разписа от дузпа за 2:1.

В крайна сметка Пирин съумя да спечели като пропусна и още няколко възможности да направи резултата и по-изразителен.

След успеха Пирин вече има 37 точки, а Нефтохимик е с 26.

Състави:

Пирин: Макенджиев, Башлиев, Николов, Сандев, Попев, Дженкинс, Траянов, Костов, Кощърна, Цветков, Младенов

Нефтохимик: Георгиев, Миланов, Пехливанов, Грънчов, Орачев, Йорданов, Вълчанов, Огнянов, Дюлгеров, Романов, Петков

Съдия: Станислав Тодоров