Новият собственик Спас Русев стимулира с присъствието си на трибуните на „Георги Аспарухов“ Левски и тимът надви леко Пирин с 2:0 за кеф на боса.

Мачът бе от седмия кръг на Първа лига, а след него „сините“ заеха върха в класирането със 17 точки, докато „орлетата“ са десети със 7 пункта.

Голове на Пиргов и Адениджи преди почивката донесоха успеха на тима от „Герена“, който е пети поред за тях в първенството.

„Сините“ очаквано започнаха с натиск, макар и неособено силен. Безопасни шутове на Бурабия и Аниете бяха последвани от чудесно измъкване на Бабатунде Адениджи от опеката на защитник на Пирин. Ударът на рожденика днес /21 г./ обаче прати топката покрай десния стълб.

Логично бе скоро да се стигне до гол и той се оказа красавец.

След центриране на Бурабия от корнер Димитър Пиргов посрещна топката с плонж и опъна мрежата на вратата на Пирин за 1:0 в 18-ата минута.

Скоро и Адениджи се разписа, поднасяйки си обещания от себе си подарък. Неговият удар мина през ръцете на вратаря Аргилашки и топката влезе във вратата за 2:0 в 27-ата минута.

Нови чисти възможности за гол се откриха пред Адениджи и Аниете, но първо Сандев, а после Аргилашки успяха да избият в корнери. Левски доминираше тотално...

Муйеци от Пирин опита да разтревожи Йоргачевич, но изпрати топката над вратата му.

Второто полувреме започна както завърши първото – с по-добри шансове за „сините“, въпреки че пиринци се активизираха.

В 52-ата минута Аниете изскочи сам срещу Аргилашки при контра на Левски, но испанецът се забави и опасността премина.

Темпото се поукроти, но положенията пак останаха пред вратата на Пирин. Краев имаше двоен шанс в 75-ата минута. После остро центриране не бе засечено от никого.

Последваха нови две прострелни центрирания успоредно на вратата на Пирин, но пак нямаше кой да засече.

В края Костадинов от Левски и Тасев от Пирин направиха нови пропуски.

Така или иначе Левски беше по-добрият отбор на терена и заслужено спечели с 2:0, заемайки първото място в класирането преди останалите двубои от кръга.