Отборът на Дижон сипа обилно от гастрономическия си специалитет горчицата и подлюто жестоко Ница, при това на неговия терен – 4:0!

Първото полувреме от мача в третия кръг на френската Лига 1 не предвещаваше такъв разгром а тима от Лазурния бряг, който имаше положенията на своя страна, но безрезултатно.

След почивката обаче Дижон изви вихрушка и стигна до цели четири гола във вратата на бедните си домакини.

Головата серия откри Агерд в 67-ата минута, а особено тежки за „орлетата” от юга бяха последните минути, когато те инкасираха още три попадения.  Адади в 83-ата и Кейта в 86-ата и 93-ата минута направиха внушителна победата на Дижон, който е трети в класирането след две победи и едно реми и 7 точки. Ница има само една точка от първите 3 кръга.