Няма време за "синьо" униние, иде важен мач с хегемона

Първа лига 12 май - 18:00, , стадион: Лудогорец Арена

Лудогорец Лудогорец

Gong.bg следи се от Gong.bg

Diema Sport излъчва се по Diema Sport

Darik radio излъчва се по Darik radio

След разочарованието, което Левски изживя във финала за Купата на България, сега „сините“ са изправени пред важна визита на Лудогорец в Разград тази вечер от 20.30 часа. Момчетата на Делио Роси се борят да запазят третото място, за да играят в баража за Лига Европа срещу класиралия се на седмото място в Първа лига. Гостуването срещу шампионите става още по-ключово за столичани след вчерашната победа на Ботев Пловдив над Берое, която би могла да увеличи аванса на "сините" пред старозагорци до 5 точки при два оставащи кръга.

Междувременно двубоят, който ще може да следите с Gong.bg, GONG PLAY, DIEMA SPORT, PLAY DIEMA XTRA и по Дарик радио, ще предходи шампионския купон на „орлите“ на „Лудогорец Арена“. Както е известно, „зелените“ си осигуриха седмата поредна титла, няколко кръга по-рано, а сега се очаква тържествено да вдигнат трофея.

В класирането преди сблъсъка Лудогорец е недостижим на върха с 85 точки. Левски е трети с 60 пункта, на два пред преследвача си Берое, който има двубой с Ботев.

В седмицата преди мача стана ясно, че в редиците на шампионите се завръща Димо Бакалов, а Димитър Димитров обяви, че остава начело на тима и през новата кампания.

В лагера на столичани Делио Роси е изправен пред по-сложна задача не само заради залога на срещата, но и поради факта, че има кадрови проблеми. Трима основни играчи са наказаните при „сините“ след финала за Купата. Става дума за Хали Тиам, Жорди Гомес и Хомар Ейолфсон.

Предходната среща между Левски и Луодгорец завърши в минимална победа за шампионите с 1:0.