Пирин надви Локо Пд с 1:0 в неособено привлекателен, но оспорван мач от 22-ия кръг на Първа лига.

Мачът бе съпроводен от 9 жълти картона за играчите, а треньорът на гостите Ераносян бе изгонен чак с полиция.

Това бе третата пролетна победа на „орлетата“ след подновяването на шампионата през пролетта. Чудесно представяне при треньора си Милен Радуканов.

На локомотивци пък много липсваше контузеният Мартин Камбуров.

Първата голова ситуация я създаде Локо Пд. Парвиз Умарбаев имаше възможност да обстрелва вратата на Пирин, но топката попадна в ръцете на Макенджиев.

Веднага след това Пирин стигна до гол. Топката бе поета на границата на пеналта от Орлин Старокин, който си я повдигна и от въздуа намери долния ляв ъгъл за 1:0 в 14-ата минута.

В 19-ата минута контузия получи Даниел Младенов от Пирин и бе сменен от опитния Иван Цветков.

Любопитно отиграване видяхме в 27-ата минута. Дани Кики стреля от фаул, а вратарят на Пирин Макенджиев изби топката в корнер с крак.

Към края на първото полувреме пловдивчани взеха игрови превес, но създаваха напрежение пред вратата на домакините само след статични положения.

На полувремето Ераносян направи две промени в състава си. Роберт Петров /38 г./, който не бе играл от 16 май 2010 г. в българското първенство, напусна сменен от Шоко. Димо Бакалов също напусна, а Димитър Велковски влезе на неговото място.

През второто полувреме обаче качеството на играта спадна. Нито един от двата отбора не успяваше да наложи волята си в тези минути. Това обаче бе по-добре за водещия в резултата тим на Пирин.

Най-добрата възможност за Локо Пд създаде ударът по трева на Дани Кики бе спасен от Макенджиев в 81-ата минута.

Нервите ставаха все по-големи, картоните станаха девет. Треньорът на Локо Пд Едуард Ераносян не издържа на напрежението и заради протестите си бе изгонен от съдията Волен Чинков.

Той застана зад едно от рекламните пана до терена зад едната врата и се наложи трима полицаи да отидат да го помолят да напусне към административната сграда.

Пирин удържа победата с 1:0 и дели 7-8 място с 28 точки заедно с Ботев. Локо Пд е четвърти с 34 пункта.

ПИРИН - ЛОКО ПД 1:0

1:0 Орлин Старокин 14

ПИРИН: 22 Благой Макенджиев, 21 Александър Башлиев, 3 Румен Сандев, 14 Стилиян Николов, 18 Юлиян Попев, 24 Антон Костадинов, 6 Орлин Старокин, 4 Кристиян Кощрна, 19 Станислав Костов, 11 Даниел Младенов /19-Иван Цветков/, 10 Аймен Суда / Резерви: 76 Красимир Костов, 27 Костадин Ничев, 30 Тодор Траянов, 9 Рос Дженкинс, 20 Кирил Грозданов, 8 Иван Цветков, 15 Димитър Благов/ Старши треньор - Милен Радуканов

ЛОКО ПД: 16 Ясин ел Харуби, 71 Пламен Крумов, 5 Павел Виданов, 15 Димитър Везалов, 24 Роберт Петров /46-Шоко/, 17 Ванчо Траянов, 4 Стефан Йевтоски, 27 Димо Бакалов /46-Димитър Велковски/, 9 Дани Кики, 39 Парвиз Умарбаев, 77 Дино Мартинович /Резерви: 1 Илко Емилов, 3 Александър Тунчев, 90 Шоко, 19 Димитър Велковски, 20 Пауло Серджо, 23 Мигел Луке,37 Ияд Хамуд/ Старши треньор – Едуард Ераносян