Пловдивският Локомотив потегли трудно в новия сеозон в Първа лига. "Черно-белите" стартираха с поражение срещу набралия скорост ЦСКА (0:2). Наставникът Бруно Акрапович бе доволен от първото полувреме на "смърфовете", но след почивката допуснаха грешки и бяха наказани. Последва домакинство на Славия, което бе чакано с нетърпение, но Локомотив Пловдив допусна тежка загуба от столичани - 2:4.

Сръбският треньор на пловдивския тим определено не бе доволен от пропуснатите положения, които тимът пропиля в мача със Славия.

Последва тежко гостуване на шампиона Лудогорец, където Локомотив Пловдив шокира и победи с 1:0 с късен гол на Филип Михалевич. След срещата с шампиона, Локомотив определено си "лепна" славата като непредвидим отбор.