Лудогорец стигна до победата над Фастав Злин с 2:1 буквално в последните секунди на контролната среща в Турция. В герой за "орлите" се превърна Жуниор Кишада, който донесе победата в 90-ата минута на двубоя.

Чешкия тим поведе в 30-ата минута чрез Диоп, но веднага след почивката Клаудиу Кешеру възстанови равенството. Жоао Пауло изпълни свободен удар, след който при добавката Кешеру отбеляза с глава.

Марселиньо се размина с тежка контузия

Отново нерви в среща на Лудогорец

След това и двата отбора имаха възможност да поведат в резултата, макар играчите на Лудогорец да бяха по-настоятелни. Многобройни пропуски на Жоао Пауло щяха да оставят резултата равен, но в последната минута на срещата, влезлият като резерва Кишада вкара за 2:1. Голяма заслуга за това имаше Джоди Лукоки, който направи страхотен пробив отдясно и асистира за попадението.

Лудогорец се срещна с четвъртия в чешкото първенство Фастав Злин в шестата си контрола от началото на зимната подготовка.

Дерменджиев: Ще дам шанс на Жоао Пауло да се докаже

"Орлите" имат само една загуба с 0:1 от полския Термалика. Отборът записа още 2 победи и 2 равенства. Шампионите победиха с 1:0 словашкия Тренчин и с 2:0 украинския Заря Луганск. Ремитата дойдоха срещу руския Арсенал Тула (1:1) и полския Ягелония (1:1).

Как се разви двубоят и най-интересните моменти, вижте по-надолу.

Състави:

Лудогорец: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Козмин Моци, Георги Терзиев, Натанаел,Светослав Дяков, Лукас Саша, Джоди Лукоки, Марселиньо, Жоао Пауло и Клаудиу Кешеру.

Злин: Достал, Паздера, Югас, Гаич, Матейов, Живулич, Траоре, Копечни, Щипек, Диоп и Фантиш.

Двубоят можете да следите по DIEMA SPORT и GONG PLAY.

Лудогорец - Фастав Злин 2:1

0:1 Диоп 30'

1:1 Кешеру 47'

2:1 Кишада 90'

Първо полувреме

1' Опасност пред вратата на Лудогорец, но топката бързо бе изчистена.

9' "Орлите" се опитват да стигнат до вратата на чехите, но защитниците си вършат добре работата.

9' Траоре стреля от далечна дистанция, но намеса на Валдислав Стоянов предотврати попадението.

10' При атака на българския тим, Джоди Лукоки бе на път да отбележи, но си помогна с ръка, което сложи край на атаката и му коства жълтия картон.

17' Свободен удар в полза на Злин, но Козмин Моци успя да изчисти с глава.

19' Клаудиу Кешеру с опасен изстрел насочен към центъра на вратата, но Достап улови топката.

22' Удар на Жоао Пауло от ръба на наказателното поле, но вратарят на Злин с нова добра намеса.

28' Разбъркване в наказателното поле на Лудогорец, от което обаче чехите не успяха да се възползват.

30' ГОЛ ЗА ЗЛИН! Диоп остана непокрит и след добър пас на Копечни, прати топката с глава във вратата на Стоянов.

34' Маселиньо се доближи до вратата на Фастав, стреля с глава, но вратарят спаси. Веднага след това Кешеру също се пробва с глава, но не се стигна до попадение.

37' Пореден ъглов удар за "зелените". Лукоки центрира, а след него Жоао Пауло я прати високо над вратата.

39' При контраатака на чехите и изстрел, Владо Стоянов отново успя да измъкне отбора си.

43' Дяков шутира отдалеч, но не в очертанията на вратата.

44' Сблъсък между Марселиньо и Траоре, при който Траоре зловещо се приземи с бутоните върху коляното и лакътя на падналия бразилец. Наложи се медицинска намеса.

Край на първото полувреме. Лудогорец - Злин 0:1

Второ полувреме

Няколко промени в състава на Лудогорец. Игор Пластун замести Териев. Сисиньо влезе на мястото на Минев. Кампаняро и Кишада влязоха, Саша и Кешеру напуснаха игра.

47' ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Още в първата минута след подновяването на играта Жоао Пауло изпълни свободен удар, след който при добавката Клаудиу Кешеру донесе равенството на тима си (1:1).

49' Жоао с нов опасен удар, но топката мина на сантиметри от дясната греда.

52' Лудогорец започва динамично втората част и отправя няколко поредни опасни изстрели.

63' Добра контраатака от страна на Лудогорец. Лукоки си поведе топката, стреля и... пропусна.

69' Паломино влиза на мястото на Козмин Моци.

76' Диоп бе на път да се разпише за втори път в мача, но защитата изби топката.

89' Опасна атака от страна на Лудогорец. Играчите обаче не се разбраха добре и това сложи край на опитите им да поведат.

90' 2:1 ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Жуниор Кишада донесе победата на Лудогорец в последната минута! Джоди Лукоки проби със страхотна скорост отдясно и подаде наляво, където чакаше Кишада, който се разписа за 2:1.

Край на мача. Лудогорец - Злин 2:1