Левски допусна сериозен резил, губейки с 0:3 от малтийския Хибърниънс първата си зимна контрола на Рицарския остров.

Левски започна лошо мача и получи гол още в 3-ата минута. Недобра организация в защитата на „сините“ позволи топката да отиде у непокрития Файла, който със страховита тупалка даде аванс на малтийския тим – 0:1.

Левски не направи особено запомнящи се атаки през първото полувреме, въпреки че Рошу имаше сериозен шанс за изравняване в 32-ата минута, но стреля на метър встрани от вратата.

Вместо това, Хибърниънс успя да стигне до второ попадение в самия край на първата част. Тогава топката бе центрирана отдясно, а пред вратата буквално бе забравен Жоао Морейра, който от близка дистанция заби топката с глава във вратата на българския тим – 0:2 на почивката.

Многобройните смени в Левски след почивката не донесоха промяна към положително за „сините“. Нещо повече – в 69-ата минута Мпонг реализира третия гол за Хибърниънс и започна да оформя застрашителна преднина за малтийците – 3:0.

Три минути преди края Яблонски се озова на чудесна позиция в наказателното поле, но ударът му по тревата бе отразен от вратаря на Хибърниънс.

Това бе всичко в този мач – твърде малко от страна на Левски и сериозна загуба за „сините“ от непретенциозен съперник - 0:3.

Следихме мача минута по минута:

90 - Край на мача. Сериозен резил за Левски - 0:3 срещу малтийския Хибърниънс.

87 - Яблонски направи голям пропуск. Озова се в наказателното поле, стреля по тревата, но вратарят на Хибърниънс отрази удара му.

79 - Вутов и Кабрал излязоха. Влязоха Мартин Б. Петков и Мартин Д. Петков.

74 - Панайотов се върна на терена на мястото на Прохазка.

69 - ГОЛ - 0:3. Левски върви към сериозен резил, след като допусна трети гол, дошъл при първата възможност за малтийците през втората част. Кръстев отрази един удар, но резервата Мпонг не пропусна при добавката от близка дистанция.

65 - Добра атака на Буш и Вутов завърши със силен, но и много неточен удар на румънеца.

57 - Шут на Прохазка изпрати топката в аут.

52 - Фаул за Левски. Кабрал стреля над вратата.

46 - Начало на второто полувреме. В Левски смените са: Кръстев на мястото на Митрев, Белмонт на мястото на Рошу, Вутов на мястото на Мапуку, Буш на мястото на Костов и Илия Юруков на мястото на Панайотов.

45 - Край на първото полувреме. Левски губи с 0:2 от Хибърниънс.

45 - ГОЛ - 0:2. Хибърниънс бележи втори гол в мрежата на Левски. От дясното крило топката беше центрирана и Жоао Морейра реализира от близка дистанция с глава.

32 - Сериозен пропуск на Левски. Рошу не успя да реализира след пас на Кабрал.

21 - Фаул в полза на Хибърниънс. След разбъркване Кристенсен стреля силно над вратата на Левски.

13 - Далечен шут на Рошу в аут.

9 - Първа добра атака за Левски. Сините комбинираха отляво. Горанов центрира, Кабрал засече от движение, но прати топката на метър встрани от вратата.

3 -  ГОЛ ЗА ХИБЪРНИЪНС - 0:1. Топката беше открадната от Файла, който с мощен удар от границата на пеналта прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Левски.