Берое допусна първа загуба в контролите, след като отстъпи с 1:2 от Заглембе Любин. Това бе първата проверка на старозагорския отбор от лагера му в турския курорт Белек.

Педро Еуженио не взе участие в проверката, тъй като е повален от вирус.

Берое стоя по-добре през първото полувреме, когато имаше моменти на превъзходство, а играчите на Александър Томаш създадоха няколко опасности пред вратата на полския тим.

Берое поведе в 15-та минута. Матеус Леони подаде от тъч към Мартин Камбуров, който се освободи от защитник на полския отбор, след което изведе Антон Карачанаков на отлична позиция, а той не пропусна да вкара.

Пет минути по-късно Антон Карачанаков отправи хубав удар от разстояние, но Полачек спаси.

Заглембе успя да изравни резултата в 26-та минута, когато Тушжински овладя топката, успя да я обработи, след което подаде към Бартош Слиш, а той в наказателното поле на Берое отблизо успя да изравни резултата.

Антон Карачанаков направи добър пробив в 36-та минута, след което подаде към Мартин Райнов в наказателното поле на Заглембе, но той се засуети и Бонечки му отне топката.

Заглембе осъществи пълен обрат в срещата в 37-та минута, когато Милен Желев загуби топката, която стигна до Бартоломей Павловски, който с удар от около 22 метра я изпрати във вратата на Душан Перниш.

Берое можеше да изравни резултата в 41-та минута, когато Антон Карачанаков центрира хубаво в наказателното поле на Заглембе, но Мартин Камбуров остана под топката.

През второто полувреме опасностите и пред двете врати липсваха, като играта бе предимно позиционна.

Александър Томаш направи хокейна смяна в 61-та минута, когато пусна в игра изцяло нов състав.

Играта през второто полувреме се водеше в половината на Берое, но не се стигна до по-сериозни удари по посока на вратата на Георги Аргилашки.

Берое можеше да изравни резултата в 82-та минута, когато Марко Адамович отправи много хубав удар от фаул от около 25 метра, като насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Хладун, но той плонжира и успя да спаси.

Следващата контрола на Берое е планирана да се проведе на 23 януари срещу Вардар Скопие.

Минута по минута:

90' Край на мача!

89' Слаб удар на Пакулски, който бе спасен без никакви проблеми от Аргилашки.

82' Марко Адамович отправи много хубав удар от фаул от около 25 метра, като насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Хладун, но вратарят плонжира и успя да спаси.

80' Като успя да се пребори за топката, след което Негруц подаде към Адамович, който центрира в наказателното поле на поляците, но топката не стигна до Динков и бе избита.

67' Иван Бандаловски центрира в наказателното поле на Заглембе, но Хладун спаси.

65' Георги Динков получи жълт картон.

64' Центриране в наказателното поле на Берое, Кубицки стреля с глава, но неточно в аут.

63' Кубицки навлезе в наказателното поле на Берое и стреля, но Аргилашки спаси.

61' Треньорът на Берое Александър Томаш смени почти целия състав, а в игра се появиха: Емин Ахмед, Иван Бандаловски, Камен Хаджиев, Веселин Пенев, Георги Динков, Александър Енев, Марко Адамович, Кохей Като Серджиу Негруц. Единствено Никола Гавов остана на терена.

46' Една смяна в състава на Берое. Душан Перниш бе сменен от Георги Аргилашки.

46' Начало на второто полувреме!

45' Край на първото полувреме!

42' Бърза контраатака за полския отбор. Йагиело бе изведен сам срещу Перниш, който обаче излезе и скъси разстоянието. Футболистът на Заглембе стреля от малък ъгъл, но вратарят на Берое се справи и изби в корнер.

41' Антон Карачанаков центрира в наказателното поле на поляците, но Камбуров остана под топката.

37' Гол за Заглембе 2:1! Милен Желев загуби топката, която стигна до Бартоломей Павловски, който с удар от около 22 метра изпрати топката във вратата на Душан Перниш.

36' Антон Карачанаков направи добър пробив, след което подаде към Мартин Райнов в наказателното поле на Заглембе, но той се засуети и Бонечки му отне топката.

34' Центриране в наказателното поле на Берое, след което Слиш стреля с глава, но неточно в аут.

33' Жълт картон за Борислав Цонев.

26' Гол за Заглембе - 1:1! Тушжински овладя топката, успя да я обработи, след което подаде към Бартош Слиш, а той в наказателното поле на Берое отблизо успя да изравни резултата.

20' Антон Карачанаков отправи хубав удар от разстояние, но Полачек спаси.

18' Остро центриране в наказателното поле на Берое, Душан Перниш успя да се намеси, а след това Милен Желев изчисти топката.

15' Гол за Берое - 1:0! Матеус Леони подаде от тъч към Мартин Камбуров, който се освободи от защитник на полския отбор, след което изведе Антон Карачанаков на отлична позиция, а той не пропусна да вкара.

11' Хубав удар на Жира от границата на наказателното поле на Берое, но Душан Перниш се намеси отлично и успя да избие топката в корнер.

1' Начало на мача. Заглембе започна от центъра

Берое - Заглембе Любин 1:2

1:0 Антон Карачанаков 15'

1:1 Бартош Слиш 26'

1:2 Бартоломей Павловски 37'

Берое: Душан Перниш (46' Георги Аргилашки) - Милен Желев (61' Емин Ахмед), Павел Виданов (61' Иван Бандаловски), Иван Иванов (61' Камен Хаджиев), Матеус Леони (61' Веселин Пенев) – Никола Гавов, Карлос Охене (61' Кохей Като), Мартин Райнов (61' Георги Динков) – Антон Карачанаков (61' Александър Енев), Мартин Камбуров (61' Серджиу Негруц), Борислав Цонев (61' Марко Адамович)

Заглембе Любин: 1. Полачек, 33. Гулдан, 3. Балич, 17. Сзота, 44. Червински, 19. Йагиело, 8. Бонечки, Слиш, 16. Жира, 11. Павловски, 89. Тушжински