Левски стартира по разочароващ начин новия сезон. „Сините“ направиха нулево реми (0:0) с Монтана у дома си на стадион „Георги Аспарухов“. След сравнително постно първо полувреме, срещата придоби доста по-различен и динамичен облик през вторите 45 минути, когато добри положения се разкриха и пред двата състава. Домакините на два пъти имаха и претенции за дузпа, но те не бяха уважени от главния арбитър Драгомир Драганов. Така срещата завърши при реми, каквото бе сътворено и при последното гостуване на Монтана на Герена през пролетния дял на сезон 2015/16 .

Същевременно продукцията, която представиха момчетата на Люпко Перович никак не се хареса на феновете на столичани, отишли на стадиона. В заключителните минути на двубоя имаше освирквания.

Припомняме, че преди битката с Монтана, Левски вече имаше два официални мача зад гърба си. Става дума за сблъсъците с Марибор от втория квалификационен кръг на Лига Европа, където тимът от Герена отпадна след две ремина 0:0 и 1:1 у дома. За разлика от срещите със словенците обаче, Левски показа далеч по-вяло лице срещу монтанци.

Първото полувреме премина без много опасни положения пред двете врати. Монтана започна добре срещата, като още в началните минути играчите на Стевица Кузмановски стигнаха до корнер, от който обаче не произлезе нещо опасно. В 12-ата минута Джереми де Ноойер отправи хубав диагонален пас надясно към Бабатунде Адениджи. Той спря майсторски и центрира в пеналта, но в последствие топката бе избита в корнер.

В 21-ата минута „сините“ спретнаха умела атака. Адениджи я поде, комбинира с Венци Христов надясно, който центрира към далечната греда. Там Франсис Нар засече, но неточно. Малко след тази ситуация Атанас Чипев задържа Венци Христов за фланелката, реферът Драгомир Драгомиров даде авантаж, а след това прецени, че няма да санкционира футболиста на Монтана.

Антонио Аниете направи страхотен пропуск само пет минути по-късно. Испанецът бе изведен сам срещу вратаря Христо Иванов, но стражът отрази изстрела му. Комбинация между Сашо Емилов Александров и Венци Христов завърши с неточен удар с глава на последния в 28-ата минута.

Монтана пропиля златна възможност в 31-ата минута на срещата. Александът Драгомиров Александров отигра грешно, топката попадна в Маркиньос, който се озова сам срещу вратаря на Левски Боян Йоргачевич. Бившият футболист на Пирин обаче отправи доста неточен удар над вратата.

В 36-ата минута Александър Драгомиров центрира в наказателното поле, а Венци Христов отигра с глава, но неточно. Именно това ядоса треньора на „сините“ Люпко Петрович, който даде воля на емоциите си.

В първата минута на продължението на първите 45, Венци Христов стреля от около 16 метра, а вратарят на монтанци Христо Иванов показа бдителност и улови.

След почивката, Бабатунде Адениджи направи хубав индивидуален пробив, преодоля няколко футболисти на противниковия тим, след което опита да комбинира с Венци Христов, но опасността бе пресечена.

Същевременно влезлият като резерва в началото на втората част Хеан Деса раздвижи значително играта. Перуанецът даде тон за хубава атака за Левски в 52-ата минута, когато центрира по чудесен начин отдясно, към далечната греда. Там бе Франсис Нар, който вместо да стреля във вратата, отклони топката надясно.

Деса имаше лошия късмет да се контузи и в 55-ата минута, само няколко минути, след като бе влязъл в игра, напусна терена, а мястото му бе заето от младока Станислав Иванов.

В 59-ата минута Мики Орачев показа разсеяност, като остави Даниел Георгиев да атакува спокойно. Играчът на гостите остана сам срещу Боян Йоргачевич, но ударът му мина в аут.

При ответната атака домакините имаха претенции за дузпа. Бабатунде Адениджи нахлу в наказателното поле, последва съприкосновение с двама бранители на монтанци, в резултат на което Адениджи падна на терена, но съдията Драгомир Драганов даде знак играта да продължи. Точно след час игра Мики Орачев стреля от дистанция, но Иван Михов излезе на пътя на топката, която първо се удари в крака му, а след това рикошира в рамото му.

В 62-ата минута Шоко задържа Венци Христов отляво на наказателното поле. Арбитърът отсъди фаул, а Христов изпълни, но топката мина в аут.

Играчите на Левски претендираха отново за дузпа в 71-ата минута. След удар на футболист в „синьо“, топката бе изчистена от играч в „бяло“, след това се удари в ръката на Николай Чипев, който бе в наказателното поле. Съдията Драгомир Драганов обаче отново посочи играта да продължи.

В 84-ата минута Монтана имаше добра възможност, футболист на гостите нанесе удар, но топката бе изчистена в тъч. В последната минута на редовното време Нар свали с глава към Станислав Иванов, който се появи като резерва на терена. От границата на вратарското поле младокът стреля, но в аут.

В класирането Левски е 7-и с 1 точка, а Монтана е 9-и със същия актив.