След пет поредни загуби в Първа професионална лига Монтана най-сетне спечели. Клубът от северозапада надигра с 2:0 Нефтохимик в 7-ия кръг на първенството с два гола още до почивката. Стивън Петков и Андреас Васев бяха точни на Градския стадион в Ловеч, а „шейховете“ сториха твърде малко, за да избегнат съдбата си.

В първите минути на мача определено Нефтохимик изглеждаше по-добре от съперника си. Контраатаките на бургазлии вървяха доста добре, макар че две от тях бяха спрени с несъществуващи засади. В 6-ата минута Иван Вълчанов получи пас в дълбочина зад гърба на защитата и бе пресрещнат от вратаря Ивайло Василев, който му попречи да вкара. Дори и да го беше направил нападателят на Нефтохимик обаче, реферите вече бяха взели грешното решение.

Постепенно Монтана се окопити и започна да натиска доста по-яростно. Реално още при първата си чиста ситуация символичните домакини откриха. В 17-ата минута защитата на гостите не можа да избие добре центриране на Чипев, а Сергей Георгиев пое отдясно и отново завъртя към пеналта. Пред вратарското поле Стивън Петков надскочи двама противници, за да стреля с глава, а след като вратарят Янко Георгиев отрази, нападателят направи успешна добавка – 1:0.

В 30-ата минута съдиите допуснаха поредна грешка със засадите, като този път ощетиха домакините. Коруджиев намери Чипев отляво по атаката, а последния центрира идеално по тревата към Петър Атанасов. Нисичкият нападател шутира безмилостно под гредата, ала страничният арбитър вдигна флага си. Повторенията показаха, че Костадин Велков със сигурност покри засадата, но въпреки това резултатът остана 1:0.

Второто попадение за Монтана все пак стана факт точно преди паузата. Играчите на Стевица Кузмановски осъществиха убийствена контраатака отдясно, при която Петър Атанасов и Шоко направиха двойно подаване. Бразилецът нахлу в наказателното поле и находчиво центрира леко назад за намиращия се при далечната греда Андреас Васев. Крилото не стреля съвсем прецизно, ала топката мина покрай плонжа на Георгиев и влетя в долния десен ъгъл – 2:0.

На почивката наставникът на „шейховете“ Димчо Ненов пусна новия си нападател Венци Христов, а дебютиращият таран можеше да се разпише само след 40 секунди игра. Вълчанов слаломира между четирима съперници отдясно, влезе в пеналта и сви топката за Христов, който от 8-9 метра нанесе техничен удар с външната част на обувката. За негово нещастие топката профуча на сантиметри покрай десния стълб зад Василев.

Само четири минути по-късно стражът на Монтана показа виртуозен рефлекс, за да опази мрежата си. Вълчанов получи много пространство отдясно, напредна и центрира към първа греда. Там Чакъров бе оставен да стреля необезпокояван с глава, а Василев се разтегна атрактивно, за да отбие встрани.

Нефтохимик натискаше доста сериозно до към 60-ата минута, след което играчите на Димчо Ненов като че ли отпаднаха физически. Това позволи на Монтана да изнесе играта в по-предни позиции, макар че момчетата на Стевица Кузмановски не атакуваха с познатия от първото полувреме интензитет.

Срещата постепенно се накъса и от доста нарушение, което резонира в още по-очевиден спад в темпото. До последно бургазлии опитваха да атакуват, макар и да действаха по-скоро стихийно около наказателното поле на Ивайло Василев.

Три минути преди края Монтана изпусна чудесна възможност да увеличи преднината си още повече. Ангел Грънчов подари топката на Стивън Петков точно пред наказателното си поле, а нападателят напредна спокойно към вратата. От 9-10 метра по диагонала той обаче нанесе адски неточен изстрел, който прелетя далеч встрани покрай десния стълб.

Така двата тима вече имат еднакъв актив от точки – по 4. „Шейховете“ остават 12-и, докато Монтана се изкачва до 13-ата позиция, като има по-лоша голова разлика от днешния си опонент.