Отборът на Монтана постигна минимална победа с 1:0 при гостуването си на Локомотив Горна Оряховица от 22-ия кръг на Първа лига. Единственият гол в мача падна в петата минута и бе дело на Андреас Васев. Така момчетата на Атанас Джамбазки прекъснаха серията от осем мача без победа.

На три пъти попадения не бяха зачитани заради засади – две в полза на „железничарите“ и едно в полза монтанчани.

Съставът на Иван Колев не успя да завърши срещата в пълен състав. Жан Амброуз бе изгонен с червен картон в самия край на двубоя.

Локомотив Горна Оряховица не влезе добре. Монтана поведе след 5 минути игра. Страхотна грешка в отбраната на домакините позволи на Монтана да излезе напред в резултата. При една лошо върната топка към вратаря Николай Банков, настъпи неразбирателство в редиците на състава на Иван Колев. Така топката се озова в Даниел Генов, който чакаше отдясно. Той пусна наляво към Андреас Васев, който откри за 1:0. Последваха сравнително спокойни минути, а от 9-ата до 10-ата две попадения – по едно за всеки състав - не бе зачетено. Първо Петър Атанасов отбеляза за монтанчани, но преди това бе маркирана засада. Малко след това Софиан Муса прати топката в мрежата на гостите, но отново след като страничният рефер бе вдигнал флага си.

Избрани кадри от победата на Монтана над Локо Горна Оряховица

В 25-ата минута Монтана направи добра атака. Даниел Генов центрира, а Петър Атанасов чакаше на добра позиция отдясно. Николай Банков обаче излезе и го изпревари. Десетина минути след това Даниел Гаджев се възползва от грешка на съперник, отне топката и подаде към Сергей Георгиев надясно. Последният стреля, но нацели десния стълб на вратата на Банков.

В 41-ата минута Николай Христов пое топката в наказателното поле. Получи се известно съприкосновение между него и Бирахим Сар, като домакините претендираха за дузпа. Реферът прецени, че няма основания да посочи бялата точка и даде знак играта да продължи.

В продължението на първата част Милен Желев центрира хубаво, а Николай Христов не можа да нацели вратата. Топката мина встрани от левия стълб на Корин Брокс Миид.

След подновяването на играта през втората част, тимът от Горна Оряховица имаше нови претенции за 11-метров наказателен удар. Домакините претендираха за игра с ръка на Диарасуба Бамба в пеналта. Бранителят бе с гръб, когато бе отправен удар, а топката срещна лявата му ръка. Реферът обаче прецени, че ръката на защитника не е била в неестествено положение и даде знак играта да продължи.

Даниел Гаджев получи контузия и бе заменен от Джордже Ивеля в 55-ата минута.

В 62-ата минута Даниел Генов проби отляво и нанесе чудесен удар. Николай Банков обаче показа добър рефлекс и изби.

Втори гол на Локомотив Горна Оргховица не бе зачетен заради засада в 71-ата минута. При центриране отдясно, Софиен Муса се разписа, но преди това страничният съдия бе вдигнал флага си. Четири минути след това Фенуш се измъкна в наказателното поле, но играч на гостите съумя да отнеме владението му. В 76-ата минута Бен Отман получи отляво. Той стреля, получи се рикошет, а Корин Брокс Миид улови топката.

Фенуш напредна и стреля в 75-ата минута, а Корин Брокс Миид изби. Преди това бе маркирана засада. Отсъждането обаче не бе коректно.

Тимът от Горна Оряховица остана с човек по-малко в 84-ата минута. Жан Амброуз получи червен картон. След съприкосновение със Стивън Петков, двамата паднаха на терена. При изправянето си Жан Амброуз изрита с десния си крак нападателя на гостите.

Със спечелените три точки Монтана събра 12 на дъното (14-и) в класирането. Локомотив Горна Оряховица е позиция напред (13-и) с 19.

Развитието на срещата може да следите тук!

Ето и стартовите състави:

Локомотив Горна Оряховица: Николай Банков, Милен Желев, Мартин Кавдански, Жан Амброуз, Атанас Фиданин, Игор Джоман, Николай Христов, Дуде Ндонгала, Рахави Кифует, Меди, Фенуш, Софиан Муса

Монтана: Корин Миид, Андреас Васев, Диарасуоба Бамба, Иван Михов, Бирахим Сар, Даниел Гаджев, Костадин Дяков, Петър Атанасов, Сергей Георгиев, Даниел Генов, Блажо Игуманович