Лудогорец победи третия в румънското първенство Университатя Крайова с 2:0 в третата си контрола на турска земя.

Двата гола вкара след почивката Жоао Пауло. Тогава българският шампион се представи доста по-добре от първото полувреме. Лудогорци победиха преди това Ботошани с 2:0 и направиха 2:2 с Шахтьор Донецк.

Следващата проверка за тима на Димитър Димитро-Херо ще бъде в неделя от 16.30 ч. срещу казахстанския вицешампион Кайрат Алмати.

Първото полуврем полувреме не бе особено успешно за лудогорци. Играта се водеше в средата на терена, а румънският тим създаде по-добрите ситуации, поне до последните 5 минути от тази част.

В 17-ата минута на три пъти футболисти на Университатя имаха шанса да открият резултата, но първо спаси Ренан, после Форстър, а накрая топката бе избита в корнер.

В тези начални минути все пак ще се запомни опита на Марселиньо да отбележи от центъра, но топката прехвърли и вратаря, и вратата.

Едва в последните пет минути от първото полувреме видяхме Лудогорец, такъв, какъвто го знаем. Тогава хубав пробив на Вандерсон създаде напрежение пред румънската врата, но Марселиньо отблизо не съумя да намери вратата.

После румънската контра също бе опасна, но Ренан отново се намеси вещо, за да спаси вратата си. А в последната минута от първите 45 минути Кешеру от фаул намери страничния стълб след диагонален удар.

Така първото полувреме завърши без голове – 0:0.

На полувремето Херо пусна изцяло нова 11-орка: Хорхе Броун, Яцек Горалски, Натанаел, Доминик Янков, Георги Терзиев, Козмин Моци, Върджил Мисиджан, Жоао Пауло, Лукас Саша, Густаво Кампаняро и Якуб Швиерчок.

Втората единейсеторка се представи по-добре от тази, действала през първото полувреме. Българският тим натисна след почивката и логично стигна до преднина от два гола в средата на втората част.

Най-напред хубав пробив и извеждащ пас на Мисиджан намери Жоао Пауло и с помощта на рикошет той прати топката във вратата – 1:0 в 66-ата минута.

Веднага след това Жоао Пауло удвои след хубав прабив отдясно, след което търкулна топката за 2:0 в 70-ата минута.

В 76-ата минута Жоао Пауло бе на косъм от това да фиксира своя хеттрик, но отблизо не успя – вратарят спаси удара му.

Така Лудогорец постигна втората си победа с 2:0 над румънски отбор, има и хикс срещу Шахтьор Донецк /2:2/.

В интерес на истината Университатя игра още една контрола през деня, като победи Заглембе Любин с 2:0 преди това, така че румънският тим нямаше възможност да направи смени и Лудогорец бе по-свеж след почивката.

Новата перла в атаката на Лудогорец записа първи минути

Херо: Ще започна да избистрям състава

Следихме мача минута по минута:

90 - Край на мача - 2:0 за Лудогорец!

89 - Горалски намери Янков близо до вратата на румънците, но младокът не успя да намери свой партньор и топката бе избита в корнер.

76- Жоао Пауло бе на крачка от своя хеттрик, вратарят на Университатя отрази на голлинията удара му.

70 - 2:0 за Лудогорец! Горалски намери добре отдясно Жоао Пауло, той се справи с двама защитници и търкулна топката във вратата на Университатя.

66 - 1:0 за Лудогорец! Гол на Жоао Пауло след рикошет в тялото на румънски футболист. Пауло бе намерен чудесно от Мисиджан, за да увенчае по-добрата игра на лудогорци през второто полувреме.

61 - Швиерчок с едно докосване извежда по фланга Жоао Пауло. топката е избита в корнер, въпреки че румънците претендират за засада.

55 - Удар покрай вратата на Лудогорец.

51 - Добър диагонален удар на Доминик Янков, но покрай вратата.

48 - Първа възможност пред новото попълнение Швиерчок, ударът му профучава на около метър встрани от вратата.

46 - Начало на второто полувреме. В игра се появяват Хорхе Броун, Яцек Горалски, Натанаел, Доминик Янков, Георги Терзиев, Козмин Моци, Върджил Мисиджан, Жоао Пауло, Лукас Саша, Густаво Кампаняро и Якуб Швиерчок. На практика нова единайсеторка за Херо. Новият нападател Якуб Швиерчок прави своя неофициален дебют за Лудогорец.

45 - Край на първото полувреме - 0:0. Едва към края видяхме активизиране на лудогорци в едно скучновато и равностойно първо полувреме.

45 - Кешеру уцели гредата след диагонален удар от фаул.

42 - Университатя контрира веднага, решителна намеса на Ренан парира удара на нападателя.

41 - Най-добрата атака на Лудогорец до момента. Пробив на Вандерсон, разбъркване и след това пропуск на Марселиньо отблизо.

28 - Жълт картон за Форстър от Лудогорец

17 - Три поредни опасни удара в една атака за Университатя. Първо спаси Ренан, после Форстър, а накрая топката излезе в корнер.

10 - Марселиньо пробва да вкара от централната линия, замалко не намери вратата на румънския тим.

8 - Напрежение пред вратата на Лудогорец, от крака на Пластун топката излезе в корнер.

1 - Начало на мача

Съставите:

ЛУДОГОРЕЦ - УНИВЕРСИТАТЯ КР 2:0

1:0 Жоао  Пауло 66, 2:0 Жоао Пауло 70

ЛУДОГОРЕЦ: 33 Ренан, 19 Александър Василев, 2 Рафаел Форстър, 32 Игор Пластун, 4 Сисиньо, 12 Абел Анисе, 18 Светослав Дяков, 88 Вандерсон, 84 Марселиньо, 98 Светослав Ковачев, 28 Клаудиу Кешеру /През второто полувреме: Хорхе Броун, Яцек Горалски, Натанаел, Доминик Янков, Георги Терзиев, Козмин Моци, Върджил Мисиджан, Жоао Пауло, Лукас Саша, Густаво Кампаняро и Якуб Швиерчок/ Старши треньор - Димитър Димитров-Херо

УНИВЕРСИТАТЯ: 51 Миодраг Митрович, 6 Иван Мартич, 6 Ръзван Попа, 18 Апостол Попов, 11 Никушор Банку, 6 Ренато Келич, 8 Александру Матею, 5 Владимир Скречу, 5 Вабенин Густаво, 10 Александру Балуца, 36 Андрей Бурлаку