След два незадоволителни резултата в Първа лига, Лудогорец се наложи с 2:0 при гостуването си на Витоша Бистрица в мача от четвъртия кръг на първенството. Головете за успеха на разградчани отбелязаха Върджил Мисиджан и Клаудиу Кешеру. Това е втора победа за Лудогорец от началото на сезона и втора загуба за Витоша Бистрица.

Лудогорец влезе силно мача и създаде първата много добра възможност още във 2-та минута. Върджил Мисиджан пусна много добре към Светослав Дяков, който с едно докосване продължи към Жоао Пауло, който стреля, но слабо и Николай Георгиев спаси.

Лъчезар Котев отправи удар от разстояние в 11-та минута, но Ренан дос Сантос нямаше проблеми и улови топката.

Лудогорец направи нов много сериозен пропуск в 13-та минута. Густаво Кампаняро пусна отличен пас към Джоди Лукоки, който направи страхотен пробив, навлезе в наказателното поле на Витоша, излезе сам срещу Николай Георгиев и стреля, но вратарят на Витоша успя да спаси.

Лудогорец направи нов страхотен пропуск в мача в 20-та минута. Мутфачийски сбърка при изнасянето на топката. Жоао Пауло стреля, след което Георгиев спаси. Отбитата топка попадна в Мисиджан, който вкара гол, но бе в положение на засада.

Лудогорец продължи да доминира. В 25-та минута Жоао Пауло получи хубав извеждащ пас и изскочи зад гърба на отбраната на Витоша, нахлу в наказателното поле на домакините и стреля, но топката срещна десния стълб на вратата на Николай Георгиев. След това топката попадна в Лукоки, който шутира, но Мутафчийски успя да блокира удара.

Една от малкото възможности, които се откри пред Витоша Бистрица бе в 26-та минута, когато Стефан Христов отправи коварен удар, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Ренан.

Жоао Пауло излезе на нова добра позиция в 32-та минута, но ударът му бе слаб и изобщо не затрудни Николай Георгиев, който спаси.

7. Лудогорец Натанаел Пимента 0%

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени. Футболистите на Лудогорец продължиха да доминират, а ключовият момент в мача се оказа много красивият гол, който вкара Върджил Мисиджан.

Лудогорец поведе в резултата в 65-та минута. Върджил Мисиджан вкара изключително красив гол. С далечен диагонален удар Мисиджан вкара топката в горния ляв ъгъл на вратата на Николай Георгиев.

Лудогорец успя да удвои своята преднина в 75-та минута след много хубава комбинация. Марселиньо пусна перфектен пас към Клаудиу Кешеру, който стреля под плонжа на Георгиев и топката влетя във вратата на Витоша.

Клаудиу Кешеру се разписа отново в 86-та минута след пас на Натанаел, но преди това много правилно бе маркирана засада на румънския нападател и попадението не бе зачетено.

С тази победа Лудогорец събра актив от 7 точки, докато Витоша Бистрица е с 6 точки.

В следващия кръг Лудогорец се изправя срещу ЦСКА в дербито в Разград, а Витоша Бистрица е гост на Верея.

Ето и съставите на двата отбора:

Витоша Бистрица: Николай Георгиев, Тодор Гочев, Румен Гьонов, Георги Амзин, Радко Мутафчийски, Георги Купенов, Петко Цанков, Лъчезар Котев, Ивайло Лазаров, Наско Милев, Стефан Христов;

Резерви: Християн Христов, Кристиян Кочилов, Четин Садула, Михаил Петров, Анти Рениа, Ивайло Климентов, Ивайло Тодоров;

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Цветомир Панов, Козмин Моци, Георги Терзиев, Светослав Дяков, Густаво Кампаняро, Яцек Горалски, Върджил Мисиджан, Джоди Лукоки, Жоао Пауло;

Резерви: Хорхе Броун, Натанаел, Вандерсон, Димо Бакалов, Марселиньо, Клаудиу Кешеру, Рафаел Форстър.