Берое и Лудогорец изиграха един от най-добрите мачове през сезона в Първа лига, а два късни гола донесоха равенството 1:1. Фамозно изпълнение на Педро Еуженио в 89-ата минута доближи домакините до ценен успех над шампионите, но попадение на разградчани в добавеното време все пак предотврати втора поредна загуба за тима на Стойчо Стоев.

Двата двубоя сътвориха много качествен сблъсък, в който красивите атаки и положения бяха в изобилие. Домакините обаче определено са тези, които могат да съжаляват повече за пропуснатия успех, не само заради гола на Еуженио за 1:0, а и заради цялостното надмощие и по-опасни ситуации пред вратата на съперника.

За Берое точката няма толкова особена стойност, тъй като старозагорци са четвърти с 51 точки. Ремито обаче може да възвърне надеждите за титла на ЦСКА. Разликата между "червените" и Лудогорец в момента е 6 точки, а при успех на ЦСКА над Черно море ще се смъкне до 3 при предстоящ пряк сблъсък между лидерите.

От самото начало Берое наложи високо темпо, а Меско и Рубен Бригидо изпробваха рефлексите на Пламен Илиев. След 10-ата минута Лудогорец повиши нивото си и на свой ред задържа топката по-дълго в половината на съперника.

Добрите положения обаче продължиха да бъдат за старозагорци. Никита Баранов на два пъти засече с глава от корнер, а Илиев спаси удар с глава и на най-активния за домакините Педро Еуженио.

В самия край на полувремето пък Душан Перниш демонстрира рефлекс при удари към вратата му.

Берое започна по-активно и през втората част, когато Меска се размина с красив гол от далечно разстояние.

И двамата треньори извършиха доста смени, а в 65-ата минута влезлият току-що Мартин Камбуров се размина с топката след хубаво ниско центриране на Леони.

Стойчо Стоев пък опита да освежи атаката с включването на Якуб Швиерчок, който заигра активно и бе в основата на ситуация, при която топката влезе във вратата на съперника. В нея Джоди Лукоки се възползва от пас на поляка и от воле вкара. Попадението обаче не бе зачетено заради засада на холандеца.

Малко след това пък Иван Бандаловски нацели напречната греда при опит за центриране, който можеше да изненада неприятно Илиев.

Така се стигна до 85-ата минута, в която Педро Еуженио реализира изключителен гол с прекрасно насочена топка от над 20 метра разстояние.

Логично гостите се втурнаха в атаки, за да изравнят и имаха късмета да го постигнат в третата минута на добавеното време. След центриране от корнер Адриан Попа засече с глава, Перниш не се намеси убедително, топката срещна гредата, след което от тялото на вратаря влезе във вратата му за крайното 1:1.