Лудогорец завърши 1:1 срещу Ягелония Бялисток във втората си контрола на турска земя. Българският шампион може да съжалява изключително много за изпуснатата победа.

Това е второ поредно равенство за Лудогорец, след като разградчани завършиха 1:1 срещу Арсенал Тула.

През първото полувреме разградчани не успяха да създадат сериозни положения пред вратата на поляците.

Томашик отправи далечен удар в 22-та минута, но Милан Борян бе на мястото си и спаси.

Лукас Саша отправи удар от дистанция в 37-та минута, но Вегларш спаси. Пет минути по-късно вратарят на Ягелония отрази удара на Густаво Кампаняро.

През второто полувреме Лудогорец доминираше, но играчите на Георги Дерменджиев направиха много пропуски.

Върджил Мисиджан подаде към Анисе в 54-та минута, след което стреля, но Вегларш спаси.

Лудогорец поведе в 65-та минута, когато Мисиджан центрира в наказателното поле на Ягелония, където Кешеру засече топката с глава и я изпрати във вратата на Вегларш.

Вратарят на Ягелония спаси три поредни удара на Върджил Мисиджан в 77-та, 78-та и 81-та минута.

Лудогорец пропиля отлична възможност да вкара в 83-та минута чрез Анисе.

Ягелония успя да изравни резултата в 86-та минута. Фьодур Черних с удар от 20 метра изпрати топката във вратата на Наумов.

Следващата контрола на Лудогорец е на 27 януари срещу Тренчин и ще може да проследите  каналите на „Нова броудкастинг груп“.

Стартовият състав на Лудогорец: 1. Милан Борян – 4. Сисиньо, 27. Козмин Моци, 32. Игор Пластун, 6. Натанаел – 8. Лукас Саша, 10. Густаво Кампаняро – 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, Жоао Пауло – 22. Джонатан Кафу

Съставът на Ягелония: 96. Вегларш, 5. Василиев, 77. Томашик, 25. Келемен, 17. Рунье, 8. Бърлига, 21. Франковски, 4. Горалски, 7. Хомченовский, 6. Романчук, 10. Черних

Лудогорец – Ягелония 1:1, минута по минута:

1' Начало на мача

22' Далечен удар на Томашик, но Борян успя да спаси.

24' Жълт картон за Козмин Моци.

30' Жълт картон за Яцек Горалски.

34' Ягелония играе агресивно в средата на терена и в защита и не позволява на футболистите на Лудогорец да застрашат вратата на Вегларш.

37' Лукас Саша отправи далечен удар, но Вегларш успя да избие в корнер.

39' Василиев центрира от фаул в наказателното поле на Лудогорец, където Бърлига и Рунье не успяха да засечат топката и Борян спаси.

41' Марселиньо направи добър пробив, но бе спрян от Томашик и Гърлиев.

42' Густаво Кампаняро отправи хубав далечен удар, но Вегларш спаси.

44' Хубав далечен удар на Василиев, но Борян спаси.

45' Василиев стреля от фаул, но неточно в аут.

45' Край на първото полувреме!

46' Начало на второто полувреме!

54' Мисиджан подаде към Анисе, който шутира, но Вегларш спаси.

65' Гол за Лудогорец - 1:0! Мисиджан центрира в наказателното поле на Ягелония, където Кешеру засече топката с глава и я изпрати във вратата на Вегларш.

70' Игор Пластун се завърна в игра на мястото на Козмин Моци.

74' Добра контраатака за Лудогорец, но Вегларш спаси удара на Анисе.

77' Мисиджан стреля от дистанция, но Вегларш спаси.

78' Мисиджан отново стреля, но Вегларш спаси.

81' Нов удар на Мисиджан, но Вегларш е на мястото си и спаси.

83' Отлична атака за Лудогорец, но в последния момент малко не стигна на Анисе да се разпише.

86' Гол за Ягелония 1:1! Фьодур Черних с удар от 20 метра изпрати топката във вратата на Наумов.